Zef Bushati ka përfaqësuar PD apo Demokristianët

unnamedNe po e botojmë  më poshtë sic na ka ardhur ky email. Qëndrimet janë të autorit dhe jo të redaksisë

Shkruan: Zef Lleshaj

….Shikoni kete foto te zef bushatit ne poziten e zv/kryetarit te partise Republikane te z. Godo , ne nje moment dyzues ta ngrer doren me dy gishta apo jo dhe ashtu ka vepruar mes dy gishterinjve duket sikur ka ven nje stilolaps , hahaha povereni me kujdes dhe ndegjoni kete video ku flet sot me 25 shkurt 2014 dhe thote genjeshtart e radhes dhe shum shkoqur , kur gazetari Artur Nura e pyet mbi ligjin mbi transparencen ai nder te tjera e fillon keshtu prezantimin dhe thote ne ate kohe une kur drejtoja partine demokristiane ishim ne vitin 1991 1992…. dhe vazhdon pastaj lojra fjalesh pa fund. AJO CKA DUA TE THEKSOJ ESHTE MASHTRIMI QE GUXON TE TENTOJE TE na BEJE PUBLIKUT SHQIPTAR KUR THOTE SE AI ISHTE KRYETAR DREJTUES I PDK NE 1991-1992, KUR NE TE VERTETE DERI NE 27SHKURT TE VITIT 1994 ZEF BUSHATI ISHTE ZV/KRYETAR I PARTISE REPUBLIKANE … hahaha pastaj thoni se nuk eshte mashtrues ordiner.!!!???

Degjojeni vete cfar keput llogje kavaje.Degjojeni me vemendje i nderuar zotri Gazetari z. Artur Nura e pyet mbi ligjin dhe transparencen mbi ish spiunet , dhe zef bushati thote; ne ate kohe kur une drejtoja partine demokristiane ne vitin 1991-1992….. kaq mjafton per te kuptuar sa mashtrues ordiner eshte ky zotri zef bushati=agushi ish aktori tashme i deshtuar profesionalisht por edhe si politikan i deshtuar genjeshtar ordiner. Zef Buhsati ne 1991-1992-1993 ka qene zv/kryetar i partise republikane me z.Godo. pra kjo sdo koment, ndaj televizioni ne lidhje me intervisten konkrete ;
A1 Report – Tete a Tete, ne studio Zef Bushati, 25 Shkurt 2014 duhet te jape transparence dhe ti beje pergenjeshtrimin dhe transparencen mbi mashtrimet qe demostron ky pseudopolitikan genjeshtar falsifikator, te tilla quhen vjedhje identiteti apo “plagjiatura”. Nje tv serioze duhet ta demaskoje kete individ dhe te tilla mashtrime spekolative te hapura. Zef Bushati erdhi ne pdk me 27 shkurt 1994 me qellim kapjen e pdk dhe pastaj ne 1996 u shkarkua nga demokristianet me kongres te jashtezakonshem per manipulime pervetesime tjetersime percarje dhe deformime statuore programore dhe strukturore te pdk. Ky eshte personi pergjegjes per gjendjen ne te cilen ndodhen sot levizja demokristiane nder shqiptari dhe diaspor.