Home » 2014 » April

Poezi nga Anila Dahriu

Poezi nga Anila Dahriu

Poezi nga Anila Dahriu LËRMË TË VIJ ME TY Lërmë të vij me ty, edhe pse je i zemëruar! Dielli po shkëlqen përsëri, Edhe pse, është fshehur pas reve të murrme… Lërmë të vij me ty, Atje ku hedh shtat kjo dashuri…. Atje gjendem unë, si një zog i përralluar……

Deklarate per media: FDSH, vlereson integrimin e Shqiperise ne BE, por ja kush jane kushtet

Deklarate per media: FDSH, vlereson integrimin e Shqiperise ne BE, por ja kush jane kushtet

 Fronti Demokristian Shqiptare, duke qene se bazohet ne filozofine europiane demokristiane, mbi te cilet eshte ndertuar filozia e integrimit me finalitet BE, beson se integrimi i Shqiperise ne BE, eshte e nje rendesi strategjike, per shkak te lidhjeve origjinale qe ka Shqiperia me Perendimin, per faktin se shqiptaret jane popull…

FDSH ne Rome dhe risite politike

FDSH ne Rome dhe risite politike

Alban Daci  FDSH, nje levizje politike e themeluar ne Diaspore, sui i generis ne politiken shqiptare, pas shume lobimesh, riorganizimesh e strukturimesh, beri manifestimin e saj te pare ne terren ne Rome, kryeqytetin e Perendimit, vendin ku qeveresen shume Perandore romak me origjine Ilire, e ku disa Pape, mes tyre…

Komisioni i Reformes Territoriale/ Deputetja e LSI: Jam e re, s’i njoh procedurat

Komisioni i Reformes Territoriale/ Deputetja e LSI: Jam e re, s’i njoh procedurat

Komisioni i posaçëm për reformën territoriale e ka nisur me shkelje punën. Siç raporton e përditshmja Panorama, kalendari i punimeve dhe kriteret teknike janë miratuar në shkelje të ligjit, pasi mungonte kuorumi i nevojshëm. Kjo për shkak se në mbledhje nuk ishte i pranishëm anëtari Spartak Braho. Por ai ishte…

1 2 3 17