Nga deshperimi vetvritet i pushuari nga puna ne Lezhe. Reagon Eduart Ndocaj

10383479_776963682335630_3625853770713980860_n

Sot, humbi jeten kryetari i familjes Brahimaj ne Shenkoll te Lezhes. Sipas burimeve Mark Brahimaj u vetvra nga deshperimi per shkak te pushimit nga puna. Familja e tij nuk jetonte ne kushte shume te veshtira ekonomike vetem me rrogen e kryetarit te familjes. Ai punonte prej vitesh tek hidrovori ne Shenkoll. Flitet se shkarkimi i tij ka ardhur, pasi ne vend te tij eshte punesuar nje militant nga radhet e LSI. Ne kete situate te tensionuar politike, per interesa pushteti, i vetmi politica Lezhian qe ka reaguar per kete ngjarje te rende, ka qene z. Eduart Ndocaj, ish kandidat i PS ne Lezhe dhe Kryetar i FDSH i cili permes nje statusi ne facebook ka shkruar:  “I bashkohem dhimbjes se familjes Brahimja ne Shenkoll te Lezhes per humbjen e kryefamiljarit Mark Brahimaj, nje humbje e madhe njerezore per kete familje, ku dora e zeze firmosi largimin nga puna. Kjo qe ndodh ne Lezhe eshte nje krim qe LSI po ben ne kete qytet nga squadra e pushkatimi duke larguar nga puna njerez te thjeshte qe luftojne per copen e bukes dhe me paturpesine me te madhe deputet e LSI e Lezhe po luajne me buken dhe jeten e qytetareve te ndershem. I kerkoj Kryeministrit dhe znj. Kodheli, qe ne keto fshatra eshte votuar bindshem nga keta kryefamiljar qe dhunohen dhe nga skamja shkojne drejt vetvrasjes te nderhyje ne mbrojtjen e qytetareve te thjeshte”

Z. Eduart Ndocaj ne statusin e tij i bej thirrje PS te marre situaten ne dore ne Lezhe, ku 90%  te ketij qyteti e kane marre ne dore ekstremistet e LSI me ne krye Kryemadhin dhe po dhunojne njerezit e ndershem.

Z. Eduart Ndocaj i konktaktuar nga Redaksia jone, shprehet se nese nuk merren masa nga PS per ndalur kete revanshem te turpshem te LSI ne Lezhe, ai do t’i udheheq qytetaret dhe votuesit qe e kane votuar drejt protestave masive per te larguar njehere e mire elementin LSI nga ky qytet. STOP LSI ne Lezhe! Kjo eshte thirrja e z. Eduart Ndocaj! STOP luftes kunder qyetetareve e socialisteve te thjeshte! STOP marrjes penge te Lezhes nga nje grup kriminal!