Sulm në një tubim parazgjedhor në Kajro

Home » Aktualitet » Sulm në një tubim parazgjedhor në Kajro

By Redaksia on May 18, 2014. No Comments

Një shpërthim i bombës në Kajro ka plagosur katër njerëz.

Sulmi ka pasur në shënjestër një tubim të kandidatit për president të Egjiptit, Abdel Fattah al-Sisi.

Burimet zyrtare kanë thënë se dy policë janë në mesin e të plagosurve.

Sulmi i së shtunës mbërëma ka qenë sulmi i parë i raportuar në një tubim parazgjedhor, prejse ka nisur fushata dy javë më parë.

Zgjedhjet presidenciale në Egjipt do të mbahen më 26 dhe 27 maj.

Leave a Reply