Dy rruget e Rames: Ndryshime ne qeveri ose zgjedhje te parakohshme

IMG00784-20140522-0826Alban Daci
23 pervjetori i PS, pritej te sillte pajtime mes socialiteve te vertete dhe klanit te importuar ne PS, por nuk ne fakt nuk ndodhi ashtu. Kete e konfirmoje edhe mospjesmarrja e Fatos Nano. Gjithashtu, Rama vazhdon te thelloje krizen e qeverise e cila lidhet me mos arritjes e asnje suksese nga ato qe kishte premuat, por ne te njejten kohe edhe disa prbleme te tjera qe lidhen realisht me aleatin, LSI. 12 deputet te LSI, sipas burimeve te sigurta kerkojne koken e Saimir Tahiri. Ne te vertete koka e ketij te fundit eshte vete koka e Rames dhe simboli i qeverise dhe i ndryshimit te gjeneratave. Edhe sektore te tjere qe lidhen me ministri te tjera po shfaqin probleme te medha e shume deshtime. Rama, ka dy rruge, te leshoje besniket e tij e te bej ndryshime, ose te vazhdoje me kokefortesine e tij e do te perfundoje ne zgjedhje te parakoshme. Nese do te behen zgjedhje te parakohshme, fati i Rames do i ishte i njejte me ate te Thacit. Sepse, ne me pak se nje vit qeveri, Rama ka krijuar armiq brenda kualicionit te Rilindjes, duke mos i perfshire, por dhe brenda PS, duke mosrespektuar gardhin e vjeter ne dhenie angazhimesh qeveritare.