Eskluzive- 1 vjetori i fitores PS dega-Lezhe, socialistet kerkojne largimin e Kodhelit e therrasin, PS-Eduart Ndocaj

253295_582136055151728_530221092_nSot, diku ne nje lokal te Shengjinit, po festohet 1 vjetori i fitores se Rilindjes per Qarkun Lezhe. Ne kete feste eshte e pranishme, znj. Kodheli, Ministria e Mbrojtjes dhe ajo qe kryesonte listen e PS. Megjithate, ne kete feste nuk eshte ftuar, z. Eduart Ndocaj, Kandati i PS dhe fitues moral, njeriu qe ka vene ne dispozicion te fitores se PS, pasurite e tij te realizuar me djerse. Z. Ndocaj, ka bere te fitoje PS ne shume zona, qe me pare as nuk kishin guxim te hynin te benin fushate. Fale kontributit te z. Ndocaj dhe emrit te mire qe ka ai, PS arriti te bente miting gjate fushates edhe ne Mamurras, ku as vete Edi Rama nuk kishte guxuar me kalu e jo me me be fushate. Megjithate, supriza e kesaj feste eshte fakti se mijera socialiste te ndershem, jane ngritur e kane kerkuar largimin e Kodhelit e kane brohorutir, Ed Ndocaj, Deputet. Socialistet e thjeshte kane akuzuar Kodhelin per mosmbajtjen e premtimeve si dhe per faktin se PS e ka shitur tek LSI dhe kjo e fundit ua ka bere jeten ferr. Eduart Ndocaj, pritet te bej reagimin e tij per mediat per kete gjeste te znj. Kodheli duke e mos e thirr ne festen e fitores se perbashket.