Kukesi ne erresire-hakmarrje politike

qiri-pa-dritaKukesi ka nje jave qe eshte ne erresire. Kjo me pretekstin se qytetaret jane debitor. Kukesi eshte nje nder qytetet me te varfera ne Shqiperi, ku papunesia eshte mbi 70 perqind dhe nuk ka asnje perspektive ekonomike. Banoret thone se jane ne erresire per shkak te hakmarrjeve politike. Sipas tyre nuk jane vetem banoret e Kukesit qe jane debitor, por te gjithe shqiptaret. Ato e analizojne heqjen e energjise elektrike me pazaret e LSI, e cilat ka hy thelle ne jeten e qytetit. Madje, disa banore mendojne tashme se aty ku hyne LSI nuk mbine as bari dhe prandaj nuk eshte e cuditshme qe Kukesi ka nje jave ne erresire. Kukesi dihet se ka qene nje bastion i Djathte e te Majtet bene premtime per mireqenie e vende pune, por sot nuk kane as drita e as uji.