Lezha: me dy ore shi kthehet ne kenete

10464199_679111678808558_7707827991526777830_n 10368399_679111668808559_5800419712315029342_n (1)Lezha, nje nder qytetet me te mrekullueshme te Shqiperise se Veriut- Zoti i ka dhene te gjitha te mirat, por e ka mallkuar sic duket me politikane te papergjegjshem-kthehet ne nje Kenete. Shikoni fotot qe tregojne nje gjendje te turpshme e te mjerueshme te Lezhes, vetem per dy ore shi. Kyt eshte administrimi i turpshem 8 vjecar i LSI qe ne themel te saj ka zhvatjen, vjedhjen e shkaterrimin e gjese publike. FDSH, me ne krye Eduart Ndocaj, i vetmi rival i LSI per Bashkine Lezhe, po harton nje program te thjeshte, profesional i cili me pak fonde e me mireadministrim, drinin e Lezhes do ta kthej ne te lundrueshem, si dhe do te krijoje nje drejtori te posacme ne Bashkine per funksionimin dhe mirembajtjen e druvoreve. Lezha i ka te gjitha mundesi, qe te jete Venezia e Ballkanit. FDSH do e mundesoje ate, sepse po punon me studiot me te mira italiane te inxhinierise dhe arkitektures.