Erjon Veliaj tradhton punetoret e Hecit ne Qafe Molle

10595762_819925564706108_1810589640_nMinistri i Mireqenies Sociale dhe Rinise i Shoqeruar edhe nga sek i prefektures Lezhe, Altin Jaku, me paturpesine me te madhe kane vizitur diten e sotme nje biznes me Pllane te Lezhes.Pse nuk shkojne keta te vizitojne punetoret e hidrocentralit te Qafe Molles te cilet ndodhen ne protesta? Pse nuk shkojne te shikojne kushtet ku punojne keta punetore, te cilet jane skandaloze? Ministri duhet te jape urgjentisht doreheqjen, sebashku me servilat qe i shkojne mbrapa te prefektures Lezhes.Kjo eshte rilindja e Edi Rames e cila dita dites po e con vendin ne nje krize te thelle.Me ministra si zoti Veliaj nuk behet shteti te dashur miq, ndaj duhet te ngrihemi te gjithe ne kembe t’i themi ndal ketij shteti te korruptuar me njerez qe mendojne vetem per interesat e tyre.