Kjo nuk eshte Shqiperia qe meritojme

IMG_18386769522163Eduart Ndocaj

Kam 12 muaj qe them me te madhe se Qeverine e kane marr peng horrat ,imoralet, pedofilet dhe njerzit pa asnje lloje dinjiteti moral dhe njerzore . Duke lexuar ne shtyp ndodhin e Sekretarit te Kokedhimes, i cili purdhunon mundesine per te jetuar nje zonje qe lufton per mbijetese, nje nene shqiptare qe kerkon minimumin nga kjo Qeveri qe vetem pak dite me pare kerkonte te na mbushte mende me 300 ditet e suksesit .
Keto jan 300 dite qe do hyne ne histori si me skandalozet ku cdo qytetare duhet te beje nje autokritike. Autokritike duhet te bejme te gjithe ne qe kontribuam qe keto horra te vijne ne pushtet e te pordhosin endrat tona. Autokritike duhet te beje vete Rama qe perfaqeson qeverine me te deshtuar ne historine e shtetit. Cdo dite kemi skandale, njeri me i rende se tjetri , cjdo ministri ka deshtuar .
Ministria e Mbrojtjes me paturpesin xzjerr gjenerale dhe oficeret duke pastruar meturinat dhe s’ben ate qe eshte caktuara te beje, mbrojtjen e territorit te Shqiperise. Ministria e Brendeshme asnje sukses ne mbi 300 dite, atentate dhe vrasje si ne kohe lufte. Ministria e Energjise shenon skandalin me CEZ dhe i dhuroje nipit te komisionerit te BE, Fyle mbi 100 milion euro nga paret e shqiptareve ne kembim te firmes ne BE.
Ministri Erjon Veliaj nje deshtuar ne mirqenjen sociale dhe te punesimit ne rang kombetare. Ministria e Arsimit ku gjysma e kwsaj ministrie jane pa shkolle dhe pa aftesi ne detyren qe kane per te bere per arsimin e shqiptareve. Ministria e Turizmit, ku vet Edi Rama eshte shprehur se ka deshtuar . Ministri Cuci me ndarjen territoriale ka ndare Jugun me Veriu, ku me shum gjak Rilindasit e vertete e bashkuan. Kjo ndarje eshte nje trathti ndaj vendit…
Pra kjo Qeveri ka deshtuar ne misionin e saj dhe Rama duhet te shkarkoje ne shtator te gjith kabinetin e tij dhe ta ribeje me njerez te afte dhe te ndershem dhe patriote ndryshe do kujtohet si Kryeministri i pedofileve dhe injoranteve.
Nga kjo qe po ndodh e do te ndodh, duhet ta falenderoje Ramen qe nuk me beri pjese te ketij turpi duke mos me perfshire ne asnje detyre shteterore.