Qindra qytetare ne mbeshtetje te punetoreve te Hec-it protestuan sot ne Rreshen

received_m_mid_1407318682604_4f74dd8b8c94019f63_0Sot, qindra qytetare e punetore protestuan ne Rreshen. Ashtu sic ishte paralajmeruar per media protesta u realizua ne qender te Rreshenit. Ne krye te protestave qendronte Eduart Ndocaj, kryetar i FDSH. Protestuesit permes nje letere te hapur i kane derguar Kryeministrit kerkesat e tyre dhe pa plotesimin e ketyre kerkesave jane te vendosur te protestojne deri ne fund.received_m_mid_1407319845922_133367fdcfe1db5673_0

Ja kush jane kerkesat e tyre:

– Doreheqje te Ministrit Erion Veliaj
– Doreheqje te Inspektoratit te Punes
– Largimin njehere e pergjithmone te firmes turke
– Pagimin e kontributeve te nje viti te kompanise turke
– Shlyrjen e te gjitha pagesave
– Takim me Kryeministrin Rama ketu ne Qafe-Molle