Shpetim Idrizi e Eduart Ndocaj takohen ne Konispol

10603169_832350216796976_714903902_n
Shpetim Idrizi, Kryetari i PDIU (partise se cameve) eshte takuar sot me Eduart Ndocaj, kryetarin e FDSH dhe perfaqesuesin e Lidhjes se Veriut. Te dy ishin te ftuar ne nje aktivitet te organizuar nga Bashkia Konispol me rastin e 71 vjetorit te Rezistences qe kane bere banoret e Konispolit kunder nazi-fashisteve gjate Luftes II Boterore. Kjo ka qene nje nder betejat me te ashpera te bera ne Ballkan qe ka zgjatur 55 dite pa pushim. Kjo eshte nje deshmi reale qe Konispoli e camet nuk kane bashkepunuar me nazi-fashistet sic kane mashtruar greket per te justifikuar gjenocitin kunder cameve, por kane luftuar dhemb per dhemb. Me rastin e ketij aktiviteti z. Shpetim Idrizi u shpall Qytetar Nderi i Konispolit. Sipas burimeve te redaksise tone, pas aktivitetin Shpetim Idrizi e Eduart Ndocaj kane pasur nje takim private ku kane diskutuar per ceshtje politike si dhe per Ceshtjen Came.