Shpina e nje kryeministri perballe socialisteve te tradhtuar

IMG_18386769522163Kjo foto tregon realitetin e sotem te nje Kryeministri, i cili tradhtoje socialistet, kauzen socialiste dhe idealin e Rilindjes kombetare. Ne kete foto me fytyre te qarte eshte Z. Eduart Ndocaj, kandidati i PS ne Lezhe, i cili sic shihet edhe ne foto ju gjete Rames e PS ne momentet me te veshtira.

Eduarti perfaqesonte idealin e atyre djemve qe sakrifikuan gjithcka per nje jete me te mire, sakrifikuan me skafe dallget e detit te trazuar, sfiduan lumejte e tejmbushur duke udhetuar drejt Greqise.

Eduarti perfaqeson pa dyshim self made man. Pra, njeriun e realizuar vete. Eduarti perfaqeson ate brez qe edhe pse Shqiperia i braktisi ne kulmin e rinise, ne rrugen pa shprese, por ato akoma me shume e rriten dashurine per te, per token e te pareve. Edi Rama sapo mori pushtetin u kthej shpinen socialisteve, idealeve te Rilindjes. Ai braktisi mijera shpresa, theu qindra endrra te parealizuara. Ai i ktheun shpinen herojt Aleks Nika duke e lene edhe pas vdekjes te ndare, izoluar nga te gjallet per shkak te mungeses se rruges qe te shpien tek varrezat. Ai la ne izolimin njeqind vjecar fshatin Lalm Llukaj, ai mbuloje me ferra uren 1200 vjecare. Megjithate, Eduart Ndocaj vazhdoi misionin e tij prej fisniku e demokrati edhe pse i tradhtuar pike se pari nga Rama e pastaj nga servilet e Rames qe mashtruan socialistet e ndershem ne Lezhe. Rama, pra eshte Kryeministri qe u ka kthyer shpinen mijera socialisteve te ndershem. Nje dite keta socialiste do ja kthejne rastin