Te urtet e PS detyrojne Erjon Veline te Martohet! Na ka dal nami

1409387575CYMERA_20140830_095849.jpgartikullMe ne fund Erjon Veliaj pas marrjes se mandatit, suksesit  te jashtezakonshem si Minister me asnje te punesuar  ne nje vit ka vendosur te bej dicka te dobibshme e te hajrit! Ka nda mendjen te martohet me ne fund dhe ceremonia e pare do te behet ne Kalane e Gjirokrastres. Erjon Veliaj i ka vene qellim te bej nje martese madheshtore, pas tashme sic duket asgje nuk i mungon. Ne qytetaret e thjeshte te ketij vendi do te mbetemi kurioz nese do ja kaloje Metes me Ditelindjen. Flitet se Erjon Veline ashtu si Rama, jane te Urtet te PS, sidomos Majko qe e ka keshillu te martohet, sepse sipas tij i ka dal nami per keq Qeverise.