Home » 2014 » September

Tension dhe perplasje mes Greqise e Maqedonise per ceshtjen e emrit

Tension dhe perplasje mes Greqise e Maqedonise per ceshtjen e emrit

nga Dionis Xhafa Ministri i Jashtëm, Nikola Popovski ka thënë disa herë në media se për shtetin e Maqedonisë çështja e emrit nuk është prioritet. Ndërkohë, kësaj deklarate të Popovskit, i është kundërpërgjigjur MPJ-ja e Greqisë, e cila njoftoi se Greqia ka bërë hapa progresi në drejtim të përparimit të…

Kavajë, shembet nga INUK monumenti i “Dy gishtave”

Kavajë, shembet nga INUK monumenti i “Dy gishtave”

Ashtu sic ishte paralajmëruar 1 vit më parë, nga kryeministri Edi Rama ‘Obelisku i Demokracisë’ në Kavajë, ose monumenti me dy gishta sic njihet rëndom është shembur. Inspektoriati Ndërtimor, Urbanistik, Kombëtar (INUK) e ka shembur paraditen e sotme monumentin në qendër të Kavajës. Monumenti simbol i “dy gishtave” i është…

1 2 3 17