Durrës, plagoset me armë zjarri një 16 vjeçar, autori në kërkim

Home » Aktualitet » Durrës, plagoset me armë zjarri një 16 vjeçar, autori në kërkim

By Redaksia on September 5, 2014. No Comments

Durrës, plagoset me armë zjarri një 16 vjeçar, autori në kërkim

Të shtëna ame armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme rreth orës 14:00 në zonën e plazhit në Durrës, si pasojë e të cilave ka mbetur i plagosur një person.
Burime nga policia bëjnë me dije se i plagosuri është identifikuar si shtetasi me inicialet B.I, 16-vjeç, i cili është qëlluar me plumb në kokë. Menjëherë i plagosuri është dërguar në spital për të marrë dhe ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë pasi plumbi i ka përshkuar kafkën.
 “Sot, në lagjen nr 14 Durrës është plagosur me armë zjarri dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Durrësit shtetasi B.I, 16 vjeç, banues në Durrës.
Autori i dyshuar i ngjarjes është shtetasi E.G, 17 vjeç, banues ne plazh, i proceduar dy herë më parë për dëmtime tjera me dashje në 2012 dhe plagosje rëndë me dashje me 05.04.13 ku mbeti i plagosur i dëmtuari i ngjarjes së sotme dhe në mënyrë aksidentale edhe pronari i internetit në lagjen 13. Në vendin e ngjarjes u angazhuan menjëherë shërbime policie, grupi hetimor vijon veprimet e para”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Leave a Reply