EKSKLUZIVE/ Pamjet e Bitrajt duke vjedhur thesarin në BSH

Televizioni informativ A1 REPORT siguron pamjet ekskluzive nga vjedhja e 713 milionë lekëve nga thesari i shtetit në Bankën e Shqipërisë.

Në pamjet ekskluzive duket qartë Ardian Bitraj, ish-përgjegjësi i arkës stok në thesarin e Shtetit, duke vjedhur paratë.

Bitraj shfaqet në këto pamjet të siguruara nga A1 REPORT duke hapur kasafortën ku ruhet thesari me 3 çelësa dhe më pas duke dalë me thasët me para.

Për vjedhjen e thesarit në Bankën e Shqipërisë janë arrestuar 17 persona, ndërsa hetimet për të zbardhur plotësisht megaskandalin në institucionin më të lartë financiar në vend, vijojnë.

vjedhja e thesarit
vjedhja e thesarit
vjedhja e thesarit