Eskluzive: Edi Rama deshmon se Lezhen e ka dorezuar tek LSI

received_m_mid_1412092664619_435389333b05394a37_0

Rama ka bere nje vizite te dyte ne Lezhe, me pretekstin se Bashkia Lezhe ka nje plan te ri urban per Lezhen. Sic duket forcimi dhe rritja e popullaritetit te z. Eduart Ndocaj e ka trembur Viktor Tushen, sherbetorin e Monika Kryemadhit. Prandaj, ai ka hapur thesin e mashtrimeve e ka nisur fushaten elektorale. Se pari, Bashkia Lezhe nuk disponon fonde per te realizuar asnje projekt te permasave te medha urbane si dhe nuk ka vullnetin per ta bere. Bashkia Lezhe eshte e vetmja bashki qe nuk ka fitu asnje fond europian e kjo per shkak te paaftesise e mungeses se transparences. Ju kujtohet qe Monika e Viktor Tusha dolen me pastru mbeturinat. Madje Tusha hyri brenda edhe ne pusete per te fituar popullaritet mediatik. Vetem nje jave me vone me iniciativen e vet individuale ne qender te qytetit dhe ne zonen e monumenteve te kultures qe jane te shembura e te braktisura z. Ndocaj hoqi male me mbeturina. Kjo vizite e Rames e dy brenda nje kohe te shkurter deshmon faktin se ato jane te trembur se do te humbin betejen me z. Eduart Ndocaj. Gjithashtu, si ne rastin e pare, Rama eshte i shoqeruar vetem me perfaqesues te partise LSI me deputeten Monika Kryemadhi, Ministrin Lefter Koka dhe kryetar i Bashkise Viktor Tusha e mbrapa tyre diku i strukur ka nxjerre koken perfekti i Lezhes, i cili duket qarte qe ka ne dore celsat e kashtes. Ajo qe vihet re nga kjo vizite e Rames eshte se jo vetem ka braktisur strukturat e PS ne kete qytetet, por ka braktisur edhe deputetin Arben Ndoka qe sic duket me te nuk deshiron as te identifikohet me publikisht. Tashme te gjithe ne qytet flasin per Eduart Ndocaj si kryetarin e vetem te Bashkise te Lezhes. LSI dhe PS do te pesojne humbje historike.