FDSH: Rama me rrezimin e obeliskut te demokracise provokon cdo shqiptar

download

Sot, Rama ka bere gabimin me te madh te karrieres se tij politike, sepse u identifikua perfundimisht me te kaluaren e erret te Regjimit.

Sot, Rama u tregoje te gjithe shqiptareve, sepse ai nuk ka dallim me te vjetrit, por eshte pasardhes i tyre.

FDSH, duke qene nje force politike qe ka lindur ne Diaspore, perfaqeson endrren e mijera te rinjve qe rrezuan ne vitin ’90 diktakturen me te eger te gjithave koherave.

FDSH, perfaqeson mijera te rinj qe dy gishtat i ngritet ne shenje lirie e demokracie, qe moren rruget e botes per me shume liri.

Rama, ka bere gabimin me te madhe te karrieres se tij politike duke shembur simbolin e dy gishtave qe nuk jane prone e Berishes, por simbol i fitores dhe i lirise nga revolucioni francez, ne pavaresine e SHBA si dhe gjate gjithe Luftes se Ftohte.

Rama, me shembjen e obeliskut te demokracise ka provokuar mijera shqiptare qe u vrane, internuan dhe u persekutuan nga regjimi Komuniste.

Vizita e Papes sic duket qarte ka treguar thjeshte nje hipokrizi te Rames kundrejt martireve te krishterte, sepse me aktin e shembjes ai ka deshmuar se jo vetem qe nuk eshte distancuar me te kaluaren, por eshte pjese e saj.

FDSH i fton te gjithe shqiptaret, demokratet e vertete, ato qe luftuan e nuk e gjeten 20 vjet demokraci ti bashkohen FDSH, te vetmes force moderne e demokratike qe ekziston ne sistemin politik shqiptar.

 

Fronti Demokristian Shqiptar

www.fdsh-al.com

frontidemokristianshqiptar@gmail.com