Kreshnik Spahiu reagon: Kryeministri s’guxoi as ta shkarkoi, Prokurori e arrestoi

Screen Shot 2014-09-05 at 8.53.41 PM

Lideri Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu sapo ka reaguar mbi arrestimin e Guvernatorit Fullani. Pas disa protestave të organizuara nga Aleanca KuqeZi për arrestimin e Fullanit ka ardhur edhe reagimi pas flet arrestit dhe ekzekutimit nga Prokuroria. Kreshnik Spahiu ka ironizuar Edi Ramën duke deklaruar në statusin e tij në FACEBOOK: “Edi Rama nuk guxoi as ta shkarkoi, Llalla e arrestoi. Komplimente Prokurorit të Përgjithshëm që nuk iu bind qeverisë”. Kreshnik Spahiu ishte i pari kryetar partie dhe i vetmi që u përfshi në protesta para Bankës së Shqipërisë /opozita.com/