Kush e vret biznesin ne Shqiperi!

received_m_mid_1410114436627_ae3c1ceb7465dfba21_0
MEGATEG ESHTE QENDRA TREGETARE ME E MADHE SOT PER SOT NE SHQIPERI QE TREGETON VEGLA DHE ATRECATURA NGA ME ARTIZANALET DERI NE ME TE SOFISTIKUARAT PER PUNETORE PROFESIONISTE DHE JO PROFESIONISTE NE TE GJITHA FUSHAT KU KERKOHEN PUNIME MANUALE ,ARTIZANALE, MIREMBAJTESE, KRIJIME ARTISTIKE NE DRU ,HEKUR,MURE,QE NGA ATO ME TE THJESHTAT DERI TEK ME TE KOMPLIKUARAT .
DO THONI JUVE “ UAUU U BENE REHAT SHQIPTARET ME MEGATEK !!!“
MEGATEK, NJE NDER QENDRAT ME TE VIZITUARA TEKNIKO-PROFESIONALE NE SHQIPERI ESHTE KTHYER TASHME EDHE QENDER INVESTIGIMI PROFESIONAL, KU NJE PERQINDJE E KONSIDERUESHME E KLIENTEVE INFORMOHEN (ne menyre autodidakte)PER VEGLAT QE TREGETOHEN ATY, PER TEKNOLOGJINE E TYRE SI DHE TE PRODUKTEVE QE ATO SHOQEROJNE KUR BLERESIT HYNE NE MEGATEG ME DESHIREN E MIRE PER TE BLERE ,POR DHE PER TU INFORMUAR NDESHEN ME SHITESAT QE NUK DALLOJNE DOT NJE FLEXIBEL ME 12000 XHIRO NE/MIN NGA LUCIDATRICE ME 1200/MIN,NUK E DALLOJNE DOT ASPIRATORIN INDUSTRIAL NGA ASPIRATORI SHTEPIJAK, ETJ ET PROBLEME SI KETO.
POR MEGATEK KA BERE NJE INVESTIM MULTIMILIARDER—KUJT I SHERBEU KY INVESTIM— SHQIPTAREVE !? ATO QE DERI DJE NUK JAKISHIN IDENE QE ZJARRI NDIZET SOT ME NJE PRODUKT TE VECANTE QE TREGETOHET NE MEGATEK ,NUK E DINTE AS EDHE SHITESJA VETE DHE MENDONTE QE ZJARRI NE SHQIPERI NDIZET AKOMA ME ASHKLAT E MIGJENIT !!
NJE QENDER TREGETARE PER PROFESIONISTE NE TIRANE DHE MIJERA E MIJERA PROFESIONISTE QE PUNOJNE AKOMA ME DALTE E CEKIC PER TE USHQYER FAMILJET ! NE MEGATEK KA GJITHCKA ,POR MUNGON CDO INFORMACION PROFESIONAL .PO E RENDESISHME ESHTE QE MEGATEG SHET ,SHET MIRE ,FITON MIRE ,PRONARET E SAJ PASUROHEN MIRE ,PAK RENDESI KA NESE BLERESAT E DINI APO JO SE CBLEJNE. PRONARET E MEGATEG PASUROHEN DUKE SHKAPERCYER MUNDIN DHE DJERSEN SHUMEVJECARE TE TREGETAREVE TE VEGJEL QE PER VITE ME RADHE U RROPATEN NEPER RRUGET E KALLDREMET E SHQIPERISE PER TE BERE BIZNES ME TEKNOLOGJINE QE ATU E FUTEN TE PARET SI MISIONARET E KOHEVE MODERNE.DIKUSH NGA TO U LENDUA ,U PLAGOS,BILES EDHE U VRA NE EMER TE TEKNOLOGJISE .
KUJTOJME RASTIN E VRARSJES SE BIZNESMENEVE TE ATRECATURAVE NE SHKODER NE VITIN E MALLKUAR 1997, ASKUSH NUK I GJETI VRASESAT NUK DHA LLOGARI !
VRASESAT MBETEN GLOBALISTET !!“ KESHTU ESHTE BERE E E UDHES TE FLITET SOT “
POR MEGATEK ,GJIGANDI I MADH I TEKNOLOGJISE , VRET DHE AI ,SHUME TREGETARE , KANE FALIMENTUAR E PO FALIMENTOJNE SEPSE MIQTE E GUVERNATORIT QE SOT ESHTE NE BURG
“ NUK U DHANE KREDI APO U DHANE KREDI POSHTERUESE ,SE KUSHTET PER KREDI MULTIMILIARDERE I PLOTESON VETEM FIRMA SI MEGATEK E BOSAT E MEDHENJ TE POLITIKES ME TE DREJTA TE PAKONTESTUESHME E TE PALLOGARITSHME !
E TREGETARET — TE ZHGENJYER ME SHUME SE KURRE NGA KJO EKONOMI ZHDREGU JO TREGU QE MEGATEK PO PERPIQET TUA SERVIRE SHQIPTAREVE SI PERPARIM APO INVESTIM TEKNOLOGJIK

Merita bekteshi ( URBANO )