Mesila Doda e tepert ne PD e ngushellohet me Migjenin

mesiladodaI jane hapur me ne fund syte Mesila Dodes. Por duhej ta perjashtonin nga kryesa e re e PD-s ta kuptonte me ne fund se cfare po pergatisnin per te, kryetari i ri i PD-s dhe shpura e re e tij.

Ne PD-n e re kane gjetur vend ish eksponente te larte te PS si Kastriot Islami, Dritan Shano (keshilltar i Nanos), ish sekretare e ish gazetare te Irfanit, shoke e shoqe te kunatit te Lulit, etj. por sic duket eshte konsideruar e tepert Mesila Dode.

Demokratet ne mediat sociale kane filluar tashme talljet , duke i bere thirrje ish kryetarit te PS Fatos Nano, te bente kerkese qe te ishte pjese e kryesise se re te PD, se vetem ai ka ngele pa qene pjese e PD-s.

Duke u kthyer tek Mesila, ajo eshte perpjekur here pas here edhe te beje opozite paralele me opoziten e mekur te Lulit, ka hedhur edhe disa hapa te pranoje pergjegjesite dhe mangesite e kohes kur partia e saj ishte ne pushtet dhe ajo kishte nje pozite te forte si deputete, por keto iluminime te saj nuk jane pranuar nga shoqeria shqiptare, duke i kujtuar gjithmone Mesiles, se i jane hapur syte vone. Duhet t’i hapeshin atehere kur kishte mundesi te ndryshonte gjerat jo tani qe s’ka gje ne dore per te ndryshuar, ku edhe denoncuesen e skandaleve te politikes qofte asaj te mazhorances apo opozites nuk e ben dot te plote.

Edhe me statusin e djeshem te saj : “Përditë shoh qartë e ma qartë dhe vuej thellë e ma thellë”Migjeni , sic duke i formuluar nen nje situate te rende emocionale, ajo nuk gjeti ngushellim tek miqte e saj virtual.

Ata perseri i kujtuan se populli shqiptar kishte 23 vjet qe shihte qarte e vuante cdo dite e me shume. Edhe gjate kohes qe ajo per vite te tera ishte ne pushtet…