Rama sheiku i Shqiperise e baba e Tirones

rama_charterIsh kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook është fokusuar tek shpenzimet që ka kryer Rama gjatë vizitës së tij në Pekin, duke përmendur udhëtimin me charter , si dhe 2 javë në New York, ku sipas tij ka paguar 4500 dollarë natën.

“Me charter privat Tiranë – Pekin. Në New York, 2 javë në folur seasons 4500 dollarë nata të paguara nga “bamirësi” anonim. Sarajet në Dajt, me truall të blerë 2 dollarë metri katror dhe me gjatësi themelesh 57 m, që ndërtohen gjoja me parat e “Kurbanit”.

Këtë e lumturojnë sevapqarët që bien në sevda me të! Ata e peshojnë sa herë duan në kandar! Ky është standarti personal i kleptokratit Edvin Kristaq Rama”, shkruan Berisha në Facebook.