Revista Anabel: Erjoni me rroge 2000$ ben dasem me 300 mije €

10689774_680047772079334_938458745741258737_nOre kot t’ju pyes meqe u hap muhabet lekesh , po flisja me dike (ne qeveri) qe me thoshte se te gjithe deputet duhet te raportojne per cdo shpenzim, madje u shohin dhe faturat e supermarketit. Tani, po beja llogaritjet e dasmes se Erion Veliaj me mendje dhe me dilte pak si shume. Meqenese ai ka treguar se ka pasur femijeri te varfer, ka ardhur nga gjenerata e studenteve pa leke e bursa, ulet ne cadra me rome dhe flet per reforma sociale ne dobi te te varferve, a do te jete e mundur qe te na thote se sa shpenzoi realisht dhe si e perballoi gjithe kete dasem?

Ne e shkruajtem shpjegimin e tij se perse e beri ne Gjirokaster dhe na pelqeu shume ideja qe kishte per nxitjen e turizmit ne ate zone. Por tani, jemi pak kurioze per “cunin” tone qe e kemi rritur vete:) se s’i arriti nje minister me rroge me pak se 2000 dollare dhe nje juriste me rroge te perafert (duke gjykuar tregun) te bejne ate gje gjigande me mbi 700 vete?

Ndoshta e gjitha eshte dhurate, ndoshta kane qene aq te mencur sa te bejn enje organizim te tille duke shfrytezuar miqesite dhe duke paguar sa me pak. Ndoshta kane toka e qera e prinder miliardere. Ku e dime ne? Por derisa te na e thote se si ia doli aktivisti me i flakte i popullit, qe ta perballonte, ne vetem do aludojme.

Dhe e keni parasysh vete kur nis e aludon populli. Eeeeee…aludon keq fare e pastaj s’te beson dhe pastaj e gjithe edukata amerikane te shkon per lesh…e njesohesh me te tjere.

Keshtu qe po presim, qe te rrime te qete. Se kjo Qeveri s’e ka nisur keq, ta vazhdoje keshtu:))))