Rusia: Parisi, show politik i votes perendimore

putin_poroshenko

Dionis Xhafa

Rusia ka bërë thirrje që Perëndimi të mos dëshmojë ambicie të pafre politike kur bëhet fjalë për luftën kundër terrorizmit.

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov është shprehur se dihet që “nuk ka terroristë të mirë, por se në Paris SHBA-ja po organizon një show politik vetëm për të treguar ambiciet e saj dhe aleatëve.

Ky koment i Lavrov bëhet në kohën kur 40 shtete të botës i kanë shpallur “luftë” organizatës radikale që po vepron në Irak dhe në Siri, ISIS-it.