Ske fitues ne derbin e Londres

foto.php

Ka përfunduar pa fitues derbi i Londrës. Ndeshja e zhvilluar në Emirates Stadium ndërmjet vendasve të Arsenalit dhe mysafirëve të Tottenham, përfundoi 1-1.

Të dy golat e kësaj ndeshje u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes.
Nacer Chadli në minutën e 56’, shënoi për epërsinë e mysafirëve.

Arsenalin nga humbja e parë këtë edicion e shpëtoi Alex Oxlade-Chamberlain, duke barazuar në 1-1 në minutën e 74.

Skuadra e Arsenalit me këtë barazim arrin në numrin e 10 pikëve, duke u pozicionuar në vendin e katërt, ndërsa Tottenham me 8 pikë, mbetet në vendin e tetë.