Tronditese nese eshte e vertete

foto prefektiEdhe pse kanë kaluar 3 ditë nga përdhunimi i 13-vjeçares nxënse në klasën e 9 në fshatin Prosek të Mirditës ende nuk ka asnjë përson të ndaluar nga policia për këtë ngjarje që tronditi të gjithë opinionin publik në këtë zonë.Ndonëse pasi anzalizave të vajzes ka rezultuar se me të është abhuzuar seksualisht dhe prindërit e vajzës me iniciale S.D kanë denoncuar fqinjin e tyre Luan Lleshi për këtë vepër penale sërish ky i fundit qëndron i lirë pa u shqetësuar nga askuash.Përballë kësaj situate në rrjetët sociale në faccebok të Mirditës është akuzaur policia e Mirditës për mos ndërhyrje në kohë për arrestimin e pedofilit, pasi ai njihet si mik i prefektit tqë arkul të Lezhës Ndrec Dedaj.Sipas shkrimëve që janë bërë në rrjete sociale është bërë e ditur se 43-vjeçari Lleshi qëndron i lirë dhe është parë në zonë duke lëvizur, por kjo nuk i ka shqetësuar uniformat blu të Mirditës.Pas akuzave Prefekti i Qarkut Lezhë Ndrec Deda ka reagur në rrjetin e tijë social në Faccebok, duke i hedhur poshtë këto akuza dhe që sipas tijë janë të pavërtetë pasi ai nuk e njeh shtetasin Laun Lleshi.Deda ka akuzuar edhe median për publikin e këtij lajmi.Por ky statusi i publikuar nga ai ka irrituar banorët e zonës njëri prej të cilëve ka publikuar edhe foto ku duket qartë Prefekti i Lezhës Ndrec Deda me familjarët e pedofilit Lleshi, teksa sipas tije po negocionte për shurjen e një konflikti që kishte patur Lleshi me një familje në vitin 2012.”Me qenë se ju z.prefekt akuzoni median për shpifje, po ju sjell një fakt të vockël që hedh poshtë pretëndimet tuja. Në këtë foto keni dalë me dt. 12 tetor 2012 ku ju i keni prirë familjes së Luan Lleshajt për të mbyllur një sherr të Luanit dhe vellezërve të tijë.Unë pranoj që me kërkesën tuaj mund të kem ndërhyrë disa here tek gazetarët që të mos transmetojnëkronika që nuk ju kanë pëlqyer juve z. prefekt, po kurrë nuk mund të bëj të tilla ndërhyrje kur bëhet fjalë për dënimin e një pedofili.Prandaj unë të ftoj publikisht që të leni justifikimet dhe të shkoni tek babai i Luanit, ashtu siç ju keni shkuar për ti mbyllur sherret e tij,të shkosh dhe të ndërhysh tek Pal Lleshaj që të dorezojë djalin e tijë në polici. Gjithashtu shpreh keqardhje për disa komentues të cilët në vend që të denojnë këtë akt të shëmtuar, bëjnë servilin ndaj një pushtetari”.thotë Kastriot Reçi Biznesmen në zonën e Mirditës.Kur kanë kaluar tre ditë edhe qytetarët e Mirditës e kanë dënuar këtë akt të shëmtuar i cili është kryer nga ana e 43-vjeçarit i cili është babai i 4 fëmijëve, por kjo nuk i ka shqetësuar uniformat blu të cilët vijojnë ta lënë të lirë pedofilin i cili është një rrezik për shoqërinë.Përdhunimi i 13-vjeçarës ndodhi pranë në afërsi të banesës së sajë teksa ajo po ruante bagëtitët kur është marrë me dhunë nga 43-vjeçari Lleshi dhe ka kryer marrëdhënie
seksuale me të.

Shenim: Ky denoncim ka ardhur ne adrese te Redaksise se Gazetes. Personi ka dashur te ruaj anonimatin. Ky shkrim nuk eshte qendrim i Redaksise.