Prape hajdut te LSI? Arrestohet Drejtoresha e Arsimit ne Lushnje, merrte para per vende pune

liza tabaku

A mund të jesh në LSI, pa ditur të vjedhësh? Kjo yetje ka marrë edhe njëherë përgjigje në Lushnje ku Policia arrestoi Drejtoren e Arsimit Luiza Tabakun nën akuzen për korrupsion aktiv. Në pranga përfundoi edhe djali i saj Xhanluka dhe një mesues i edukimit fizik në Allkaj. Ata akuzohen se në bashkepunim me njëri – tjetrin merrnin para në këmbim të vendeve të punës në sistemin arsimor. Në shtepinë e Luiza Tabakut policia sekuestroi shuma të medha parash, lekë dhe euro. Ndërkohë pas arrestimit e dyshuara u kap duke hedhur 2 mijë euro në WC-në e paraburgimit. Tabaku ishte emeruar ne këtë detyre si perfaqesuese e LSI.