Rama nis viziten ne Beograd me inferioritet-Perulet para flamurit serb e lene ne cante flamurin shqiptar

foto_1822

Edi Rama ka mberritur ne aeroportin e Beogradit dhe ai ka pranuar qe te mos trajtohet si i barabarte dbe prtokollove diploatike. Mungonte flamuri shqiptar si ne pritje ashtu edhe ne makinen e tij zyrtare. Pra, Rama e filloj viziten e tij me poshterim dhe inferioritet. Gjithashtu, sipas mediave serbet ne Presheve nuk do te lejohet asnje lloj tubimi. A mund te thuhet nje deshtim kjo vizite ashtu sic prite?! Ai eshte perulur para flamurit serb, nderkohe qe flamurin shqiptar sipas burimeve nga frika e fundit e stadiumit, delegacioni shqiptar e ka mbajtur ne cante. Nje poshterim tjeter eshte se nuk ka qene pritje e nivelit te barabarte. Ai nuk eshte pritur ne aeroport nga Kryeministri, por nga Ministri i Jashtem Dacic.