Home » 2015 » January

Skandali/Currilat, Koka perdor ATSH kunder Dakos

Skandali/Currilat, Koka perdor ATSH kunder Dakos

DURRËS, 30 janar 2015 – Shpërthen hapur LSI-a kundër PS-së (konkretisht, kundër bashkisë së Durrësit), teksa po përdor dhe një organ qeveritar informativ, sikurse është Agjencia Telegrafike Shqiptare (ATSH), që ka drejtor Gëzim Podgoricën e Meta-Kokës. Me sa duket, deklarimi i deputetit të PR-së, që në rast se caktohet kandidati…

Albini-Kreshnik, Vetëvendosje dhe AK: Bashkimi Kombëtar

Albini-Kreshnik, Vetëvendosje dhe AK: Bashkimi Kombëtar

Nga Alban Daci Përvese iniciativave individuale në nivel politik e të njohur publikisht, janë dy forca politike që kanë bazë të filozofisë politike Bashkimin Kombëtar. Këto dy lëvizje janë Aleanca KuqeZi respektivisht në Shqipëri e me një përfaqësimin të gjerë në Diasporë dhe VV në Kosovë. Albin Kurti ka deklaruar…

Humnerat e iluzioneve

Humnerat e iluzioneve

Nga Rudolf Marku Winston Churchill- të cilit pak ditë më parë iu përkujtua 50-vjetori i vdekjes- ka mbetur në histori, krahas të tjerash, si politikani që preferonte të fliste të vërtetën. Në botë ka dy lloj politikanësh: ata që gënjejnë, dhe me gënjeshtrat e tyre fitojnë një popullaritet të përkohshëm,…

Sergio Mattarella zgjidhet Presidenti i ri i Italisë, fitoi në raundin e katërt me 505 vota

Sergio Mattarella zgjidhet Presidenti i ri i Italisë, fitoi në raundin e katërt me 505 vota

Sergio Mattarella zgjidhet Presidenti i ri i Italisë, fitoi në raundin e katërt me 505 vota Kanë marrë fund zgjedhjet në Itali për Presidentin, ku raundi i katërt, i zhvilluar ditën e sotme, ka vendosur për Sergio Mattarellas. Pasuesi i Napolitanos u zgjodh në raundin final me 505 vota pro,…

Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit

Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit

Hidhet në erë me eksplozive makina e biznesmenit në Krujë Një makinë ka shpërthyer me lëndë eksplozive pasditen e sotme, në qytetin e Krujës. Mësohet se mjeti është në pronësi të biznesmenit Eduard Çela, 45 vjeç. Ndërkohë, nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ka bërë…

Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time

Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time

Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time Zëvendës/Kryeministri dhe njëkohësisht Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se shkarkimi i ministrit Aleksandër Jabllanoviç është përgjegjësi e Kryeministrit Isa Mustafa. Sipas tij, Kryeministri ka mbështetjen e tij për marrjen e këtij vendimi. “Natyrisht përgjegjësitë e kryeministrit…

Sindromi helenik!

Sindromi helenik!

Jozefina TOPALLI Ky nuk është akt normativ. Ky është akti i falsifikimit të shifrave të financave të vendit. Ky është skandali më i madh në historinë e financave të shtetit, kur paratë e shqiptarëve merren, hiqen nga Thesari i Shtetit dhe kalojnë te numri i llogarisë bankare për biznese private,…

1 2 3 17