Home » 2015 » February

Mrekullia e natyrës mes shkretëtirës, qyteti magjik në Peru “çmend” botën

Mrekullia e natyrës mes shkretëtirës, qyteti magjik në Peru “çmend” botën

Mrekullia e natyrës mes shkretëtirës, qyteti magjik në Peru “çmend” botën Një qytet i mahnitshëm ndodhet mes shkretëtirës në Peru. Një oaz o pabesueshëm lulëzon mes kësaj shkretëtire. Oazi është krijuar mes një vendi me klimën më të thatë në botë dhe është një oaz me pemë të mahnitshme palme.…

Quani Lidhja e Veriut apo si të doni, por diçka e tillë duhet sot në Politikë

Quani Lidhja e Veriut apo si të doni, por diçka e tillë duhet sot në Politikë

Sot, kemi një realitet përballë që e shohin çdo ditë, e prekim çdo ditë. Ky realitet është fakti se Veriu i Shqipërisë vazhdon të jetë i mjerueshëm dhe i braktisur në si në kohën e Regjimit. Thuajse të gjithë deputetët e Vermut, pavarësisht siglës dhe frikës, apo servilizmit, nën dhëmbë…

Shpullë Koço Kokëdhimës / Tom Doshi përplaset dhe kërcënon me jetë super deputetin socialist

Shpullë Koço Kokëdhimës / Tom Doshi përplaset dhe kërcënon me jetë super deputetin socialist

Pasi i shpalli luftë kryeministrit Rama, Tom Doshi ka pasur disa debate me deputetin Koço Kokëdhima. Ata kanë debatuar në ambientet e Kuvendit për disa minuta dhe kanë kërcënuar me jetë njëri-tjetrin. Debati mes tyre ka qenë i tensionuar. Kokëdhima është përpjekur ta qetësojë Doshin, por duket se ky i…

Ja emrat e familjarëve të Briseida Shehajt të punësuar në institucionet shtetërore

Ja emrat e familjarëve të Briseida Shehajt të punësuar në institucionet shtetërore

Pas deklaratës “bombë” të Tom Doshit se drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve Briseida Shehaj është kthyer në “Griseldën” e Partisë Socialiste, në website të newsbomb.al kanë vërshuar komentet dhe të dhënat për familjarët e drejtoreshës së Tatimeve në administratën shqiptare. Tom Doshi insinuoi filmin “Griselda Blanco”, bosja e koakinës që…

1 2 3 10