Home » 2015 » March

Si ja dhjeu Mirditori Rames

Si ja dhjeu Mirditori Rames

Duket si barcoletë por në fakt është pikë për pikë ajo që ndodhi sot në Lezhë. Në sheshin e këtij qyteti Rama kishte organizuar show-n e zakonshëm me të njejtin skenar e regji: I thërret banorët që cilëve u legalizohet objekti dhe nis e bën batuta, të cilat i besoj…

Kanadaja jep “OK” per te bombarduar ISIS

Kanadaja jep “OK” per te bombarduar ISIS

Kanadaja ka aprovuar pjesëmarrjen në bombardimet e pozicioneve të terroristëve islamik në Siri. Parlamenti kanadez ka miratuar pjesëmarrjen me 142 vota pro dhe 129 kundër. Misioni do të zgjasë deri në fund të marsit të vitit të ardhshëm. Pjesëmarrja e avionëve kanadez në bombardimet kundër ISIS pritet të fillojë brenda…

Përgjysmohen investimet e huaja

Përgjysmohen investimet e huaja

Investimet e huaja direkte në vendin tonë kanë ardhur në rënie, edhe pse të dhënat për vitin 2015 nuk janë ende të qarta. Raporte të Bankës Botërore dhe institucioneve të tjera ekonomike ndërkombëtare vlerësojnë se, ekonomia shqiptare ka ruajtur një trend rritës, por kjo nuk mund të thuhet për investimet…

Si përdori Tahiri mediat servile për të manipuluar të vërtetën

Si përdori Tahiri mediat servile për të manipuluar të vërtetën

E vërteta vonon, po nuk harron. Skandali që plasi të hënën në mesnatë dhe që çoi në dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të policisë dhe arrestimin e dy drejtuesve të zyrës së Interpolit, e ka bërë të pavlefshme tentativën e Saimir Tahirit dhe mediave shërbyese pranë tij për të manipuluar…

Ultimatumi i Mediut për Bashën: Ke 10 ditë kohë, ndryshe dalim vetëm në zgjedhje

Ultimatumi i Mediut për Bashën: Ke 10 ditë kohë, ndryshe dalim vetëm në zgjedhje

Partia Demokratike mund të humbasë edhe një aleat tjetër të rëndësishëm të saj, sic është republikani Fatmir Mediu, nëse brenda 10 ditësh nuk nënshkruan një marrëveshje me shkrim për koalicionin e zgjedhjeve të 21 qershorit. Në një dalje për mediat, nënkryatari i Republikanëve Arjan Madhi ka thënë: “Partia Republikane prej…

Kur do te mbaroje ky fars i shemtuar?!

Kur do te mbaroje ky fars i shemtuar?!

Pasi u arrestuan drejtori i interpolit dhe zevensja e tij, sot ne menyre te turpshme dha doreheqjen edhe Drejtori i Policise, Didi, me justifikimit se: “Po largohem per gabimin e Interpolit”. Drejtuesi i interpolit dhe zevendesja jane arrestuar se kane fshehur kerkesen eautoriteve Belge per Mark Frokun. A eshte e…

1 2 3 9