Home » 2015 » May

Romeo Gurakuqi.Mos e leshoni Lezhen ne duart e ketyre perdhosesve te krahines suaj,si Tusha dhe Kaçaj

Romeo Gurakuqi.Mos e leshoni Lezhen ne duart e ketyre perdhosesve te krahines suaj,si Tusha dhe Kaçaj

Një mesazh që kalon kufinjtë e bindjes politike dhe që i sherben çdo votuesi lezhjan dhe të së ardhes së fëmijëve tanë.Mesazhi për mbrojtjen e Lezhës vjen nga studiuesi dhe historiani i mirënjohur Romeo Gurakuqi. ”Viktor Tusha dhe Salvator Kacaj “pajtohen” para Monumentit te Pader Zef Pellumbit me bekimin e…

Situata ekonomike, Ekspertët: Rritja ekonomike në vështirësi, duhet gjetur një tjetër program

Situata ekonomike, Ekspertët: Rritja ekonomike në vështirësi, duhet gjetur një tjetër program

Ekonomia shqiptare po përballet me një sërë vështirësish muajt e fundit.Ekspertë të ekonomisë deklarojnë se kjo rrezikon ecurinë ekonomike dhe kërkon një ndryshim të programit të qeverisë dhe FMN-së.Rënia e të ardhurave për tremujorin e parë ,rënia e eksporteve dhe investimeve cilësohen singërçe serioze për ekonominë. Ekonomia shqiptare gjatë muajve…

Pellazgët janë popull i gjallë

Pellazgët janë popull i gjallë

Shkruan: Luftulla Peza Pellazgët janë populli i vetëm i identifikuar në Europën parahistorike, mijëvjeçari i 6 p.e.s. , që vërtetohet me mbishkrimet e lashta. Së pari ato i përmend Homeri dhe Hesiodi, dy poetët pellazgë, epikat e të cilëve në shekujt 8-7 p.e.s. konsiderohen veprat e para literate të letërsisë…

Eduart Ndocaj i lutet Zotit te perbashket te Katolikeve dhe Myslimaneve Ortodoks dhe Betakshi per familien Tradicionale Shqiptare votoni j Fran Frrokaj Per Lezhen eshte Garanti Families Lezhjane,Jo keta te Rilindjes .

Eduart Ndocaj i lutet Zotit te perbashket te Katolikeve dhe Myslimaneve Ortodoks dhe Betakshi per familien Tradicionale Shqiptare votoni j Fran Frrokaj Per Lezhen eshte Garanti Families Lezhjane,Jo keta te Rilindjes .

Eduart Ndocaj i lutet Zotit te perbashket te Katolikeve dhe Myslimaneve Ortodoks dhe Betakshi per familien Tradicionale Shqiptare votoni j Fran Frrokaj Per Lezhen eshte Garanti Families Lezhjane,Jo keta te Rilindjes . O ZOT NA NDIHMO ME 21 QESHOR votoni j Fran Frrokaj Per Lezhen eshte Garanti Families Lezhjane !!!…

Janar-prill: Kredia në pikiat, ekonomia pa oksigjen drejt tatëpjetës

Janar-prill: Kredia në pikiat, ekonomia pa oksigjen drejt tatëpjetës

Pas tkurrjes së eksporteve, huadhënia e dobët e ekonomisë është një tjetër sinjal se rritja prej 3% ështënë dyshim për të thënëe pamndur Kreditimi për bizneset dhe individët ka qenë tepër i dobët në muajt e parë të këtij viti, pavarësisht përpjekjeve të Bankës së Shqipërisë për të nxitur ekonominë,…

Tjetër goditje për Peshëngritjen shqiptare

Tjetër goditje për Peshëngritjen shqiptare

Peshëngritja shqiptare merr një tjetër goditje të rëndë, pas rasteve të dopingut që përjashtuan nga garat kampionët Daniel Godelli, Romela Begaj dhe Hysen Pulaku. Federata Shqiptare e Peshëngritjes është pezulluar për një vit nga të gjitha aktivitetet sportive. Shkak është gjba prej 45 mijë eurosh që duhet të paguajë në…

Opinion nga z.Eduart Ndocaj, ZV/Kryetar i PDK-së :DEMOKRISTIANET FORCE EPOKALE.

Opinion nga z.Eduart Ndocaj, ZV/Kryetar i PDK-së :DEMOKRISTIANET FORCE EPOKALE.

Opinion nga z.Eduart Ndocaj, ZV/Kryetar i PDK-së DEMOKRISTIANET FORCE EPOKALE. Vërtetë është koha për njeri-tjetrin, sllogani ynë me dashuri njerezore, pasi po perjetojme një tranzicion të gjate e te dhimshem. Me besimin në zot, në familje e në individin e fortë në pronën e mençurinë e tij, është orientimi i Demokracisë…

1 2 3 13