DEKLARATE E Z.EDUART NDOCAJ,ZV/KRYETAR I PDK-SE. Une rrespektoj vendimin politik te partise dhe kryetarin Ndoka.

DEKLARATE E Z.EDUART NDOCAJ,ZV/KRYETAR I PDK-SE.
Une rrespektoj vendimin politik te partise dhe kryetarin Ndoka.
LEZHA,PO FRROKAJ,JO SHEIKUT TE VOGEL VIKTOR TUSHA
Vellezer e motra Demokristiane! Ardhja ime ne drejtimin e Partise Demokristiane si drejtues i FDSH-se, ne pozicionin e zv/kryetarit nuk ishte e rastesishme dhe e pa miremenduar pasi çarjet e problemet ne kampin tone demokristiane ishin prezente, kembekryq nga e mbrapshta. Vajteja ime ne pozicionin e zv/kryetar i PDK-se,se pari ishte frymezim i imi dhe rrjedhes time familjare, ishte origjina e familjes time anti-komuniste,pse jo ishte apeli i ndergjegjes time per te kontribuar per demokristianet,
Asnjehere ne jeten time nuk kam menduar te jem njeshi por as i fundit pasi gjithnje kam qene krenar e me kembe ne toke, dua te bashkepunoj me çdo mendim, edhe kur ai eshte kunder me shprese se do mirekuptohemi me gjate udhetimit tone politik.
Familja demokristiane sot eshte e vogel dhe jo per fajin tim apo edhe te nje pjese te mire qe me zgjodhen mua si zv/kryetar, por dikush eshte fajtor e pergjegjes te cilet nuk pergjigjen e normalisht duhet lene menjane, e duke menduar per rrugen tone te re.
Ndersa individ me prejardhje komuniste apo komunist duhet shikuar, ndersa ish sigurims nuk duhet futur ne deren tone.
Sot jemi ne kohe fushate elektorale ndaj dhe une nuk deshiroj te spjegoj gjithe problematiken, me prirje per shendoshje e me te ardhme progresiste per demokracine kristiane,
Ajo çfare une dua te deklaroj si zv/kryetar I PDK-se, eshte se vleresoj vendimin politik te Partise dhe kryetarin z.Nard Ndoka duke bere thirrje secilit votues shqipetare te votojne me 21 qershor per Partine Demokristiane, fryme e shendoshe e pa inkriminuar dhe ure lidhese e Shqiperise me Europen.
Persa i perket Lezhes deklaroj se do thyej rregullat me mirekuptimin e eksperiences Demokristiane, do mbeshtes z. Fran Frrokaj nderin e qytetit tim,do largojne Sheikun e vogel ne preher te Metes Viktor Tushen.
Kandidati Fran Frrokaj, merr mbeshtetjen time dhe te demokristianeve pasi rrjedh nga nje familje e shendoshe me frymezim te paster kristian, personalitet elitar, korrekt e burre i maturuar.
Ndersa vendosmeria ime per te larguar Sheikun e vogel te Metes Viktor Tushen eshte per keto asye :
1. shkatrroj qytetin me ndertime pa kriter dhe sot skemi ku lem as bixhikletat.
2.shktrroj historine e qytetit me ndertime ne zonat arkeologjike dhe turizmin.
3.shktrroj shkollat duke mos i mirmbajtur dhe hrgjon lek per shehe qe ishin te rregullt
4.nuk ndertoj per 8 vite nje muze per Herojne Komtare Gjergj Kastrioti ne Lezhe .
5.mbuloj me beton muret ilire me pa turpesine qe e karekterizon.
6.nuk vendosi ne asnje shkolle ngrohje po u talle me femijet e lezhjenve te presim sa te dali djelli se do ngrohen.
7.shkatrroj kinemane e qytetit dhe ndertoj nje bordello mbi te me 4 yje 15 katesh.
8.mashtroj komunitetin rrom dhe ku u hoqi 130 familieve rome asistencen sociale.
9.ka 8 vite qe ska bere asnje investim ne rruget e lezhes po tani prishi sheshin dhe rrugen qe ishte ne rregull dhe e beri me gure nga Valdaostat itli sikur skishte gure ne shqiperi.
10.tenderat qe jane bere ne lezhe i apalton vetem nje klienti qe eshte simpatizan i LSI sikur lezhe ska asnje firme tjeter.
pra keta jane 10 mekatet qe tusha i ka bere qytetareve te lezhes ku edi rama para 8 muajsh i pergaditi dosjen per ta arrestuar si nje krye hajdut dhe sot e promovoj si hajdut te bukur . po lezhjent skane nevoje per nje bukurosh dhe elegant, po per nj krytare te ndershem dhe puntore siq eshte Fran Frrokaj.
Me Besim ne zot e ne qytetarine Lezhjane me 21 qershor kryetari i ri do te jete zoti Fran Frrokaj.
Votoni Partine Demokristiane ne te gjithe Shqiperine per antaret e Kshillit per nje qeverisje vendore me dinitet .