EDI RAMA :PRISNI SE SKENI PARE GJE AKOMA.

A i keni degjuar shpullaxhinjte rilindas kur te vetmin argument qe thone per te mbuluar turpin e tyre eshte, se Berisha eshte komunist! e thone bash ata qe adhurojne Enverin!
Kjo qe po ndodh ne keto 2 vjete nuk ndodhi kurre per 25 vjet demokraci. Keto 2 vjet u shfaqen mitingje me foton e Enverit, takime me shallin e pionierit, dhe kete vitin e fundit kane dale fare hapur duke investuar edhe parate e popullit per restaurimin e veprave te Enverit,
Populli eshte ne diten me te zeze ne 25 vjet, ku po diskuton buken e gojes, dhe po largohet ne eksod masiv. Kurse pjella e ndyre e komunizmit po i ben parate rrush e kumbulla per luksin e mafies ne pushtet, dhe pjesen tjeter vepra dhe parrulla komuniste.
PRISNI SE SKENI PARE GJE AKOMA.

foto di Rilindje.