Mateus Cullhaj: Fitoren e rradhes ne Mynih

11198751_825049830916339_1985142706_nMynih, 4 mai 2015. Kampioni i Kupes se Shqiperise ne boks, Meteus Cullhaj, me 1 mai zbarkoj ne Mynih, ku kishte ndeshjen e tij te rradhes kunder boksierit Berlinas Jünüs J., i peshes 75 kg.

Kampioni shqiptar ne ring zbarkoj me flamurin kuq e zi e shoqerohej nga trajneri dhe vellai i tij Armand Cullhaj, njekohesisht boksier e nenkampion bote.

Mateusi kete ndeshje kunder Berlinasit Jünus J. e fitoj ne raundin e dyte me “TKO”, fitore e cila gezoj dhe respektin e boksiereve me emer gjerman qe u ngriten ne kembe per ta duartrokitur kete talent te ri shqiptare i cili tashme po ben emer ne tregun e boksit gjerman e atij europian.

11198929_825050824249573_1193388026_n11210342_825232350898087_1822223352_n