Ndocaj: SHBA te bllokoj llogarit bankare te politikaneve shqiptare

eduard-ndocajSHBA ka bllokuar llogarite bankare te politikaneve ne Maqedoni për korrupsion . Po një gjë te tillë duhet të beje edhe me politikanet miliarder ne Shqipëri pa punuar as edhe një dite ne jetën e tyre janë ber sheik shqiptare . Politikanet tanë sot janë me te pasuritë e balanit te gjithë me makina te blinduara sikur jetojnë ne Sicili ne vitet 80 apo ne Kolumbinë e Eskobatit . Diferenca e jetesës kalon çdo imagjinata ku një familje fukara skane buke për fëmijët dhe s’mund ti shkolloje dhe ti martoje ku një prind s’mund t’ju japi shprese fëmijëve te tije pas 25 vitesh demokraci , Po ne kemi dhe familie si familia e ish ministrit te mirqenjes sociale ku beri 2 dasma si sheik, ne 2 vjet Vjedhje qe beri ne atë ministri dhe u hoqi asistencen sociale mbi 20 mije familjeve shqiptare te varfera , Apo sheiku i Skraparit qe festoj ditëlindjen me 1 milion euro ne vendin me te varfer ne Europe dhe tani po blen votat me tollona brekësh , Apo ish ministrat e qeveris kalume ku sot janë miliardere dhe me roje personale se kanë frike për gjëmat qe kanë bere gjate mashtrimit 8 vjetar , Apo kryeministri ku ndërron cdo dite kostumet e tije te kushtueshëm mbi 3.000 € dhe mbjell 5000 euro një palme për te përmirësuar jetesën sipas konceptit te tije idiotesk , Apo ministria e Arsimit pa arsim dhe me doktorature fallso ku ka një veshje për çdo dite te vitit pra 365 çanta dhe veshje ku kushton 2000 euro Copa bëni llogarit vete , Apo disa deputet qe lefin cdo dite ne foltore te tempullit te demokracisë duke mashtruar popullin ne favor te Kryeministrit për tu servilosur sa me mire për ndonjë cope kocke . SHBA DHE BE DUHET TE MARRIN FATIN E SHQIPTAREVE NE DUART E TYRE NDRYSHE KETA PO JA MASAKROJNE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TANE.