RAMA I VRET EDHE NJE HER 4 ERONJTE E 21 JANARI : DHE ERA E KEQE QE PO I DEL NE SIPERFAQE!

IMG_143425234124224Edi Rama dje ka publikuar ne faqen e tij nje foto te tijen dhe ne krah ka ish gardistin Agron Malaj, te cilin e ka zgjedhur edhe kryetar te PS-se ne Burrel, pasi e kishte emeruar me pare edhe si drejtor te OSHEE-se per Dibren.

Agron Malaj sic e sqaron edhe kronika ne video, ka qene komandant garde, i cili figuron ne te gjitha videot e 21 Janarit duke qelluar drejt turmes, ku u vrane kater veta te cilet Rama i ka harruar tashme. Nje fakt tjeter qe permendet ne kete kronike, eshte fakti se Agron Malaj paska qene i emeruar si njeri i Tom Doshit, dhe pas prishjes se Tomes me Ramen, ka nderhyre Saimir Tahiri per ta shkarkuar, por Rama e ka bere kryetar te PS-se.!!!

Por kush ka qene i vemendshem ato dite kur Tom Doshi eshte shprehur para kamerave shprehimisht. ” UNE IA BERA TE DITUR EDI RAMES EDHE PUNEN E METES, EDHE 21 JANARIN DHE GJERA TE TJERA”.!!!
Por pas asj dite Toma nuk e permendi me 21 Janarin! Rrjedha e ngjarjeve dhe deklaratat e Tom doshit, per cdo njeri qe mendon holle, te ngjallin shume dyshime se Agron Malaj ka qene i paguar nga Rama per te vrare ate dite.
Pse Tom Doshi permendi 21 Janarin pikerisht ate dite qe u prish me Ramen?!
Pse Agron Malaj, personi kryesor i grupit te zjarrit ku u vrane 4 veta militante te Rames, pasi emerohet drejtor i OSHEE, zgjidhet edhe kryetar i PS-se Burrel ?!
Si ka mundesi nje parti si PS-ja qe 21 Janarin e kishte kauzen e saj kryesore, pervecse e ka braktisur, por bash vrasesit e militanteve te saj, i zgjedh edhe ne detyra te larta ne administraten publike dhe partiake?!
A ka lidhje kjo me deklaratat e Rames nje dite pera demostrates, se nuk do mund te kalohej mbi kufoma, dhe se Saliu do te detyrohej te pranonte zgjidhjen politike?!

KESAJ HISTORIE I VJEN ERE SHUME E RENDE.
POR NE NJE VEND QE DREJTESIA KA VDEKUR, NUK KE SE C’PRET TJETER!