Z. Eduart Ndocaj sebashku me Z. Fran Frrokaj ne triumfin e te djathtes Demokratike ne Lezhe duke mposhtur Rilindjen Komuniste.

10421182_425268790973765_7194185956812402062_nNga Prend Ndoj.
Te dashur Miq , bashkqytetar Lezhjan !
Nuk jam shkrimtar ,as publicist e gazetar, por sot pena mbi letren e bardh rreshqet bukur pa asnje pengese per Z. Eduart Ndocaj .
Shkas per kete dorshkrim timin u be gjesti burreror , fisnik e inteligjent qe sot beri E. Ndocaj, duke deklaruar se ai i teri u fal tek Demokracia (jo tek PD-ja).
Kete besoj se populli Lezhjan do ta vlersoje me 10-t.
Eduarti me kete gjest tregoj vlerat , nivelin e tij politik e kultural.
Eduarti per mendimin tim , sot fitoj 1 muaj e gjysem para afatit, zgjedhjet elektorale ne Lezhe – S’ka rendesi kush do te jete K/Bashkie.
Me nje deklarate arriti te beje, fushaten me te bukur qe na ka rene ne sy qe 25 vite.
Eduarti terhoqi kantidaturen , por asnje here per ti kthyer shpinen Lezhes se vet.
Eduarti e beri kete terheqje sepse eshte i vetdishem tashme se politika ne Shqipri eshte si uji i rrembyeshem dhe i turbullt gjat shiut te furishem .
”Ujit turbull mos i bje” – prite te çarohet !
Eduarti i mencur vendosi te ulet ne breg e te prese te çarojet kjo turbullir.
Nuk mbetet gje tjeter vec se ta pergzojme dhe njekohesisht ta urojme Z. Eduart Ndocaj sebashku me Z. Fran Frrokaj ne triumfin e te djathtes Demokratike ne Lezhe duke mposhtur Rilindjen Komuniste (ri vdekjen e demokracise) .
Respekte P. N.