Home » 2015 » August

INVASIONI TERRORIST I EUROPES PA LUFTE

INVASIONI TERRORIST I EUROPES PA LUFTE

Nga Eduart Ndocaj Konfliktet e krijuara nga radikalët islamikë dhe terroristët në Lindjen e Mesme janë një pretekst për një invazion dhe shkatërrim të Europës nga terrorizimi islamik. Kjo bandë çnjerzore e radikaleve islamikë po vret dhe djeg ne zonat e tyre çdo katolik dhe ortodoks , po djeg dhe…

DEMOKRISTIANI Z. KOLË GJOKA,. FRYMËZIM PËR DEMOKRACINË TONË

DEMOKRISTIANI Z. KOLË GJOKA,. FRYMËZIM PËR DEMOKRACINË TONË

DEMOKRISTIANI Z. KOLË GJOKA,. FRYMËZIM PËR DEMOKRACINË TONË Nga Agron Prebibaj Çdo komb identifikohet dhe lartësohet ndepërmjet personaliteteve të cilët arrijnë të kapërcejnë kufijtë e vendit të vet për t’u bërë të dobishëm edhe për kombet e tjera. Normalisht se jo të gjithë shëndërrohen në personalitete botërore si Gj. Kastrioti…

Telegram ngushllimi, derguar nga Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqipërisë, Z.Nard Ndoka, per familjen Krasniqi.

Telegram ngushllimi, derguar nga Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqipërisë, Z.Nard Ndoka, per familjen Krasniqi.

  E nderuar familja Krasniqi, te nderuar Demokristianë të Kosovës. Me pikëllim dhe dhimbje të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Akademik Mark Krasniqit, njërit prej personaliteteve më të njohura të shkencës dhe të politikës, që gjithë jetën ia kushtoi çështjes kombëtare. Akademik Mark Krasniqi do të përkujtohet…

Ngushellimi i zv.kryetarit te Partise Demokristiane, z. Eduart Ndocaj per humbjen e Akademikut Mark Krasniqi.

Ngushellimi i zv.kryetarit te Partise Demokristiane, z. Eduart Ndocaj per humbjen e Akademikut Mark Krasniqi.

Ngushellimi i zv.kryetarit te Partise Demokristiane, z. Eduart Ndocaj per humbjen e Akademikut Mark Krasniqi. KOMBI HUMBI BIBLIKUN E LETRAVE E PAQESORIN E POLITIKES. NESER DITE ZIE PER DEMOKRISTIANET SHQIPATRE, FLAMURI GJYSMESHTIZE. Partia Demokristiane e Shqiperise sot kaloi nje dite zie te rende ne historine e saj, pasi nje burre…

TE PAFTYRAT BANKAT TONA.

TE PAFTYRAT BANKAT TONA.

Asht krejt absurde te propozosh si reforme ekonomike ne shqiperi – luften kunder evazionit fiskal. Ne fund te fundit evazioni asht mos deklarim te ardhurash komplete ose te pjesshme ne dobi personale e ne dem te shtetit, ne dem te kontributeve qe shteti ndan per ti rikthy ne sherbime sociale…

VETEM EMIGRANTET E SHPETOJNE SHQIPERINE.

VETEM EMIGRANTET E SHPETOJNE SHQIPERINE.

Me ka takuar mua personalisht që nga viti1992 te jem rrugëve të botes dhe mendoj se ka ardhur koha per emigrantët apo shtegtarët siç shkruhet në memorialin dedikuar ne emigrantëve ne qytetin historik te Lezhes ,po të vendosin qe te kthehen ne folene e tyre. Duhet kthyer sepse Shqipëria është…

Fajin e ka Europa

Fajin e ka Europa

Samiti i Vjenes u mbyll duke favorizuar Serbine e sllavet. Nuk eshte ndonje risi per shqiptaret kudo qe jane. Historia e Vjenes qe nga Kongresi i Vjenes nuk ka qene asnjehere nje histori suksesi per shqiptaret e per ceshtjen e shqiptareve. Cdo samit apo konference e bere ne zemren e…

1 2 3 7