Nje mik dhe koleg i Rilindjes me dergoje kete mesazh e thash ta ndaj me ju.

11020319_431835253650452_851821770_n703174_431824470318197_1032991910_o 11073474_431835280317116_1976833728_n 11069158_431835033650474_1753834769_n 11056960_431835003650477_1170075547_n 11056834_431835023650475_730460740_n 11046995_431835153650462_1815790851_n 11020319_431835253650452_851821770_n Ditari fatura imagesB5E8PNL112032004_505345322966111_2816215334454524578_n

Dashuri ne kohen e koleres

Tek shikoj kete foto nuk me shkoj ne mendje asnje digjitur tjeter, por ajo e romanit “Dashuri ne kohen e koleres”.
Ishte fushata e 23 qershorit 2013 e PS vinte nga nje Opozite e zgjatur. Socialistet e thjeshte ishin te lodhur e te papune, po ashtu edhe drejtuesit e larte te PS kishin probleme me bizneset, sepse nuk kalon dot maunet pa kontrolle.
Kjo ishte nje situate qe PS duhet te vinte ne pushtet me cdo kushte. Ishte koha kur Rama e Kodheli puthnin kedo ne Lezhe. Ishte koha e premtimeve te medha e fe miqve te medhenj. Nje mik i madh ne ate kohe per Mimin qe s’ kishte as makine, ose nje makine qe me shume ndalej rruges ishte Eduart Ndocaj. Djali lezhjan, idealiste dhe i gatshem per tu mos kursyer oer Kodhelin, Ramen e Shqiperine. Ishte koha, kur Rama e perqafonte Ndocaj dhe e quante me mburrje “Kaubojsi i Texas-it”.
Ishin kohet kur Mimi e kerkonte Eduartin edhe ne mesnate per ta mbrojtur. Kohe te bukura ata, dashuri e madhe me Eduartin ne nje mjedis te koleres, te njerezve mashtrues e perfitues. Pas zgjedhjeve, “Kaubojsi i Texas-it” nuk duhej me, sepse pushteti eshte i shtrenjte e nuk mjaftonte per Kodhelin e perr Ramebon. Pastaj Rama e Kodheli kishin shume gantser qe nuk donin te merrnin pergjegjesi ne drejtimin e vendit, por kishin me ngut me marr imunitetet per te shpetuar nga problemet e te kaluares. Ajo qe eshte e cuditshme eshte se tek PS eshte rikthyer perseri kolera e ajo ka nevoje per miqte e vjeter te braktisur e te perdorur.

Shkruar nga nje mik i Eduart Ndocaj. Jam akoma pjese e Rilindjes dhe kam edhe post drejtues, por e shkruajta kete pasi pashe foton dhe jam i bindur se ne si Rilindje i kemi borxh Eduart Ndocajt per kontributit te dhene. Emrin nuk po e then se ka filluar lufta e shtrigave ne PS.