POLITIKA, BASHKON GJERGJ KASTRIOTIN ME SULLTANIN. Ky eshte veprim antikombetar

12002959_1493456330948584_6855893949791190561_n12009812_10206629421486267_4801533832042341887_n12049287_1493456287615255_3579970464013547468_n12036369_10206629421926278_9148269264675041934_n

Nga Eduard Ndocaj zv. krytari PDK dhe krytari FDSH

Te nderuar qytetre te Lezhes e te gjithe Shqiperise.
Po ju informoj se sot ne Lezhe po flejne sebashku heroi yne kombetar Gjergj Kastrioti me pushtuesin Sulltan, po flejne delja dhe ujku, po flejne se bashku çlirimtari me pushtuesin, po flejne atleti i krishterimit me kryqezuesin e tradhetarin. Aty ne Lezhen e historise dhe qendreses ku Sulltani ne bashkpunim me Hamzajt nuk mundi ti bente zap. Sot po i zapton ministerja Kumbaro me nje drejtor te monumenteve te kultures ne lezhe ku jan ne rolin e hamzajt .
Prane Gjergj Kastriotit jane vendosur dy pllaka ku nderohen Sulltani dhe Hamzaj(tradhtari), nje fyerje e rende kjo jo vetem per Lezhen po per gjithe Kombin.
Si qytetare te Lezhes, meqenese e kemi me prane varrin e heroit kombetar duhet ngritur edhe qytetari i pare i Lezhes Z.Fran Frrokaj te bashkepunoj me zerin qytetar per heqjen e menjehersheme te pllakave qe thyejne rende historine e Kombit.