Home » 2015 » October

FRYMEMARRJE DHE GARANCI PËR DEMOKRISTIANET

FRYMEMARRJE DHE GARANCI PËR DEMOKRISTIANET

Faleminderit Eduart ! Mirëse erdhe në PDK ! Nga Agron Prebibaj- Sekretar i Medias dhe Propagandës I nderuar z.Eduart ! Ju uroj vllazërisht mirëardhjen në Partinë Demokristiane, duke ju falendeuar sinqerisht për perzgjedhjen që bëtë Ju për t’u afruar me ne, për të ndihmuar e kontribuar në rritjen e zhvillimin…

Modeli i ri i liderit politik

Modeli i ri i liderit politik

Nga Qamil Gjyrezi* Ervin Salianji është model i ri i përfaqësimit  të liberal-demokarcisë. Salianji falë formimit personal dhe intelektual politik, besoj dhe shpresoj do të krijojë në krye të FRPD, një frymë dhe mentalitet krejt tjetër politik. Me të vërtetë politika ka të mënyrën e saj dhe shprehjen e saj…

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani.

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani.

Eksluzive sjellur per her te parë ktu tek Dodona Pellazge.Terrakotë qe gjendet në Mainz, Gjermani. Ganimet Dardani princi Trojan me plis në shoqerin e Shqiponjes jo ato prradhat greke me rrena.Ktu shihet qart qe Shqiponja ishte mbrojtsi tij qe lidhet me legjenden tonë Djali dhe Shqiponja.Ju lutem shperndane miq.…

Ramen apo Meten?!

Ramen apo Meten?!

  Duhet te bejme nje dallim te madh mes ketyre te dyve edhe pse jane ne nje bashkeqeverisje. Rama, shquhet per qendrime eurofike, per te bere buje e tantiva per te sjelle risi edhe kur ata jane krejtesisht jashte realitetit shqiptar. Risite qe kerkon te sjelle ai ne berjen shtet…

AVOKATI GJIN NIKLEKAJ SHERBESË PËR DEMOKRISTIANET

AVOKATI GJIN NIKLEKAJ SHERBESË PËR DEMOKRISTIANET

Duhet peshkuar për t’a bërë peshkatarë Nga Agron Prebibaj Secili subjekt politik i orientuar nga rritja, interesohet vazhdimisht për afrimin e potencialeve të reja e të shëndosha për të shërbyer rifreskimit me mendimin elitar, si dhe zgjimin nga pergjumja. Partia Demokristiane realisht është një parti elitare, me frymë të shendoshë…

Eduart Ndocaj te enjten tjeter merr pjese ne Seancen Plenare si deputeti me i ri i Parlamentit Shqiptar

Eduart Ndocaj te enjten tjeter merr pjese ne Seancen Plenare si deputeti me i ri i Parlamentit Shqiptar

Sipas burimeve konfidenciale, te sigurta e pas kontakteve qe ka pasur Eduart Ndocaj me drejtues te rendesishem te PS, pas firmosjes se doreheqjes nga Arben Ndoka, ne respektim me Kushtetuten e Shqiperise, Kodit Zgjedhor, Rregulores se Parlamentit, Eduart Ndocaj te enjten tjeter ben betimin si deputeti me i ri i…

Lidhja e shoqatave Shqipetare ne Itali duhet ti perfaqesoje te gjitha ose perndryshe nuk eshte e ligjshme dhe nuk duhet te mbaje kete emer.

Lidhja e shoqatave Shqipetare ne Itali duhet ti perfaqesoje te gjitha ose perndryshe nuk eshte e ligjshme dhe nuk duhet te mbaje kete emer.

nga; Paulin Kolndreu Lidhja e shoqatave te perzgjedhura ne Itali po perdoret si levizje e majte politike. Edhe ato pak shoqata te antaresuara ne kete levizje duhet te rrespektojn statusin e leshuar nga autoritetet Italiane spese jan vullnetare dhe duhet te funksionojn vetem brenda neneve te percaktuara.cdo anashkalim apo shkelje…

Lezhë : SHPËTIMTARI EDUART NDOCAJ, SHTETI- VËZHGON

Lezhë : SHPËTIMTARI EDUART NDOCAJ, SHTETI- VËZHGON

nga; Agron Prebiba E kemi parë vazhdimisht Lezhën të përmbytur ndër vite por njëkohësisht kemi mësuar për projektet e akorduara nga qeveria për evitimin e rrezikut të përmbytjes, është folur e prerë sherita për kanalizimet, hidrovoret, shqetësim i cili mendohej se nuk rrezikonte më qyteti i lashtë. Por tashmë rezulton…

1 2 3