Chelsea përjashton Mourinhon

5F14BA3B-BA43-4404-8384-17CB76794158_w308_h173
Jose Mourinho është përjashtuar si menaxher i klubit futbollistik Chelsea të enjten, sipas njoftimeve nga BBC, pas një serie ndeshjesh me rezultate të pamjatueshme për ekipin.

“Chelsea” ka humbur 9 nga 16 ndeshjet e Premiere League dhe aktualisht gjendet në vendin e 16 në tabelë.

Mourinho është emëruar menaxher i Chelseas në qershor të vitit 2013.

BBC njofton se Pep Guardiola, Guus Hiddink, Brendan Rodgers dhe Juande Ramos janë përmendur si pasardhës të mundshëm të Mourinhos