Miss&Mister realizon edicionin e tretë në Lezhë

10296340_10203732203585324_3347990003301784118_o 10557650_10203732180144738_322389369343944469_o 10636668_10203732181984784_4989307532205531903_o 10649082_10203732214665601_4619069016862642236_o 12239184_10203732215665626_4561117090404175311_o 12322473_10203732216385644_235688651897650064_o 12322475_10203732201865281_8226458875860020822_o 12322553_10203732187104912_7540513653922008605_o 12347832_1700715490172203_287912500877409797_n 12356731_10203732179144713_7604991150773114641_o 12356832_10203732183064811_6540929886906910613_o 12356948_10203732217585674_3824707377471550907_o 12366121_10203732180184739_2968218777161391390_o 12366121_10203732183704827_4376672052725873882_o 12366183_10203732214265591_2870030616922288552_o 12369885_529646400536003_183133049_o 12370731_10203732218665701_8173990232033629446_o 12371101_10203732214985609_3622495212560296277_o 12374829_10203732212145538_3924165105237989578_o 12374832_10203732180104737_383886061111155619_o 12374843_10203732185824880_3573897853116172649_o 12375013_10203732187704927_5244619776122058450_o 12375335_10203732184504847_3242322841305212551_o 12377612_10203732212105537_4457067892073190570_o 12377904_10203732216185639_3655311395675859381_o6 dhjetor u realizua eventi Miss & Mister Adoleshenca 2015. Ky event tashmë është pjesë e rëndësishme e aktiviteteve të shumta me natyrë kulturore e spektakle që producenti Emirjan Përdoda realizon. Ky ishte edicioni i tretë i Miss&Mister Adoleshenca në Lezhë dhe kishte plotë risi, ku nuk munguan me pjesëmarrjen e tyre personalitete të rëndësishme si Kryetari i Bashkisë z. Fran Frokaj, por edhe mjaft personalitete të tjera të rëndësishme të qytetit të Lezhës dhe jo vetëm. Këtë herë Miss&Mister Adoleshenca Lezhë ishte konceptuar si një mbrëmje gala me plotë të ftuar e me plot surpriza. Producenti Emirjan Perdoda tashmë është bërë një faktor i rëndësishëm jo vetëm për të organizuar spektakle e aktivitete të rëndësishme kulturore, por edhe një faktor i rëndësishëm i promovimin të Lezhës si një qytetet që ofron shumë për turizmin me historinë e saj, kulturën, monumentet, veshjet tradicionale e me jetën e natës. Inserti i hapjes së Miss&Mister Adoleshenca ishte një promovim i shkëlqyer i Lezhës e fare mirë mund të përdoret për të promovuar Lezhën si nga institucioni i Bashkisë apo edhe nga Ministria e Turizmit. Të gjitha vajzat pjesëmarrëse ishin te mrekullueshme, të bukura dhe të gjitha meritonin të ishin në finale, por juria ishte e “detyruar” të zgjidhe mbretëreshën e asaj natë. Pas disa sfilatave juria shpalli fituese si Miss Lezha, Denisa Maletaj, një bukuri tipike shqiptare që premton shumë edhe në konkurset e tjera të bukurisë në nivel kombëtar apo edhe ndërkombëtar. Pjesmarrës të rëndësishëm nga bota e spektakli tek Miss&Mister Adoleshenca ishin Eduart Deda Producent Miss Universi Albania, nga Kosova ishte Dashnor Asllani përfaqësues i agjencisë ModaCity, Albert Dumani drejtor i emisionit “jo vetëm modë” i Klan Tv , velinat e Fiks Fare Gea Brahao e Dorisa Kaqorri, fotografi Sonny K. Elson qe na surprizën me setet e tije Bukuroshja dhe Miss Kosova Europe Contintal Fatjeta Haxhija e po ashtu s’kishte si ti mungonte jurisë edhe stilistja Holta Ramadani e Fashion-design, kengetaraja e momentit Xhesika Ndoja dhe e mrekullueshmja Ketlin Pjalmi zemren lerma. Po ashtu skenën nuk i mungoi as kengetarja e re dhe mjaft e talentuar Desara Smakaj, Ndërsa zërri i mrekullueshëm i Albana Pervathit ishte qershia mbi tortë. Një nder i madh për të gjithë ishte prania e z. Eduart Ndocaj, Deputeti i Qarkut Lezhë që vazhdon të jap një kontribut të madh për kulturën dhe artin në qytetin e Lezhës dhe jo vetëm. Z. Ndocaj është për tu falënderuar nga gjithë rinia për kontributin e madhe të rëndësishëm që jep për rininë dhe për aktivitet që ajo organizon. Pa ndihmën dhe kontributin e z. Ndocaj nuk do të kishin jetë shumë aktivitete të rëndësishme kulturore që janë organizuar në Lezhë duke e gjallëruar jetën sociale të qytetit. Po ashtu falënderohet z. Fran Frokaj për pjesëmarrjen e tij dhe për premtimin e tij se do të jetë një promovues e mbështetës i rëndësishëm i aktiviteteve kulturore që do të organizohen në Lezhë. Prania e tij në Lezhë dëshmon seriozitetin e punës të producentit Emirjan Përdoda që edhe pse i ri në moshë tashmë ka një eksperiencë që është për tu pasur zili në organizimin e promovimin e eventeve apo spektakleve kulturore. Prezantuesit të mbrëmjes ishin te mrekullueshmit Ergys Bamci dhe Lindita Martini që me përformancën e  tyre e kthyen spektaklin në nivelet e kërkuara dhe të premtuara. Një falënderim shkon edhe për fotografin e eventit Olsi Tetaj. Po ashtu falënderime shkojnë edhe për disenjatorin z. Flamur Nikolli që ka bërë një punë të mrekullueshme. Një falënderim i madh shkon për ata që bën të mundur realizim e këtij spektakli, Grupo Ndocaj, sponsori gjeneral. Grupi Ndocaj tashmë është një kompani lider në sektorin e ndërtimit duke operuar në Itali, Zvicër dhe Austri. Pastiçeri MIMOZA me pronar Dhimiter Piroli Reklama Ulaj e dy vëllezërve Eltion Tom Ulaj dhe Eduart Ulaj. Kozmetik BN me administrator Bruno Sherri. Bar restorant “Grande Stela” me administrator Indrit Torba. Bar restorant “Conteporania” me pronar Fatlum Frroku. Bar “Kriol” qe ndodhet pran gjimnazit në Lezhë me pronar Olti Prenga Po ashtu falënderohen për mbështetjen e dhënë Altin Jaku dhe Klodian Marku Falenderohet parukeri “Estetik DANA” e Dana Frrokaj , që beri një punë të jashtëzakonshme duke bërë me stilin e tij trendy e origjinal krijimin lukeve moderne e mjaft të kohës të vajzave pjesëmarrëse. Po falenderohet shumë “Artizanale Zadrima” me administratore Tereze Gega. Falenderim i veçantë për ANI VELARI, qe solli koleksionin më të duke i shndërruar vajzat pjesëmarrëse në nuse të mrekullueshme. Po ashtu falënderohen dj Altin Marku dhe dj Artur Marku qe me pak gabime – hahat- bëjnë një pune të madhe.