Ndocaj viziton perseri vogelushin Kristi Mazen.

946792_1518212728472944_2418725153229339136_n 10295780_1518212301806320_7994078681394743466_n 10639606_1518212365139647_1724563611553519509_n 12400491_1518212635139620_8167222938474858964_n 12400537_1518211631806387_3192831241375410746_n 12400576_1518212505139633_2220677041367218864_n 12410522_1518212171806333_9064150308449763946_n 12472697_1518211815139702_591934118784602341_n 12508919_1518211565139727_4918152930762823240_nNdocaj viziton perseri vogelushin Kristi Mazen.
Kristi: Jam tifoz KuqeZi e kam deshire te takoje kapitenin Lorik Cana.
Prinderit e Kristit: askush pervec jush nuk ka ardhur te interesohet per Kristin, as Konsullja e Pergjithshme.

Sot, deputeti Ndocaj vizitoi ne Spitalin e Bergamos, vogelushin Kristi Mazen.
Djaloshi ka bere permisime te mira shendetesore te domosdoshme per realizimin e trapiantit.
Vodelushi Kristi i tha deputetit: Xhaxhi Edi, jam tifoz KuqeZi e kam deshire te takoje kapitenin Lorik Cana.
Po ashtu deputeti Ndocaj foli me prinderit e Kristit dhe i pyeti nese kishte ardhur Konsullja e Pergjithshme e Milanos per ta vizituar e nese ishte interesuar per kurimin e vogelushit.
Po ashtu z. Ndocaj i pyeti prinderit e Kristit nese kishte ardhur per vizite ndonje personalitet apo VIP si Kledi Kadiu apo te tjere te ngjashem si ai ose nese kane ardhur politikane e perfaqesues te Politikes e Shtetit. Pergjigja e prinderve te Kristit: askush pervec jush nuk ka ardhur te na vizitoje apo te interesohet per shendetin e Kristit.
Eshte e turpshme dhe e pafalshme qe Konsullja e Pergjithshme nuk ka ardhur e nuk eshte interesuar per rastin e Kristit.
Po ashtu eshte e turpshme edhe ne planin human qe tegjithe ata qe jetojne ne Itali e ne Shqiperi e ne media shiten si VIPA te mos vijne per humanizem ta takojne qofte edhe per pak caste per Kristin.
Po aq e turpshme eshte qe nuk vijne perfaqesues te politikes shqiptare per ta vizituar Kristin e per te kontribuar per sherimin e tij.