Home » 2016 » March

Konsullata e Përgjithshme në Milano ka nevojë për një dimension të re

Konsullata e Përgjithshme në Milano ka nevojë për një dimension të re

Konsullata e Përgjithshme në Milano mbetet një ndër selitë me të rëndësishme diplomatike të shtetit shqiptar si për shkak të numrit të shqiptarëve që ajo mbulon, për shtrirjen diplomatike si dhe për faktin se Milano(Lombardia) është një ndër qendrat më të rëndësishme të prodhimit dhe të shkëmbimeve tregtare dhe ekonomike…

Klodian Cami*: Shqipëria ka nevojë për shumë Eduart Ndocaj

Klodian Cami*: Shqipëria ka nevojë për shumë Eduart Ndocaj

Shqipëria ka nevojë  për sa më shumë Eduart Ndocaj që të luftojnë korrupsionin dhe modelin politik të inkriminuar. Këto modele të shëmtuara dhe të rrezikshme po e shkatërrojnë të ardhmen e vendit tonë. Në takimin që pata mbrëmë me deputetin Eduart Ndocaj në qytetin tonë të Regio Emilia, biseduam së…

Ndocaj në Ambasadën e Berlinit: Të bëjmë strategji për rritjen ekonomike të Shqipërisë. Shërbim diplomatik serioz dhe në shërbim të vendit

Ndocaj në Ambasadën e Berlinit: Të bëjmë strategji për rritjen ekonomike të Shqipërisë. Shërbim diplomatik serioz dhe në shërbim të vendit

Gjatë vizitës time dy ditore në Berlin nuk mund të rrija pa vizituar Ambasadën tonë. Tashmë e kam bërë traditë që në çdo vend që vizitoj, vizitoj edhe selitë tona diplomatike. Këtë e bëj, sepse kam premtuar, se jam e do të jem zëri i shqiptarëve që jetojnë jashtë. Gjatë…

Nesër Kongres dhe udhëtimi drejt Berlinit

Nesër Kongres dhe udhëtimi drejt Berlinit

Të nderuar socialistë, qytetarë, shqiptarë, Sigurisht keni pritur një reagimin timin në lidhje me Kongresin. Kongresi i sotëm nuk kishe asnjë lloj surprize në kuptimin politik apo edhe në atë të lidershipit. Shumica e ka konsideruar Kongresi i Konfirmimit! Shpresoj dhe uroj në të mirë të socialistëve, të Majtës e…

Lekaj tenton thithjen e investitorëve gjermano-kinez

Lekaj tenton thithjen e investitorëve gjermano-kinez

Gjatë ditës së djeshme, në Baiersbronn të Gjermanisë, biznesmeni shqiptar Rolando Lekaj në bashkëpunim me biznesmenen e fuqishme në Kinë dhe në Azi, zonjën Yu Wenhong mblodhën mbi 250 biznesmen gjermano-kinez. Në këtë qytet turistik gjerman, biznesmeni i ri shqiptar prezantoi në mënyrë të denjë e plot detaje Shqipërinë e…

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom ka qenë sërish Sponsor Gjeneral i aktivitetit maratonë prej tre ditësh të “Ditës së Verës” në qytetin simbol të kësaj feste, Elbasan. Për të qenë sa më pranë abonentit jo vetëm për sa i përket shërbimeve të dedikuara, produkteve dhe ofertave, por edhe për të ndarë me ta edhe…