Home » 2016 » July

E fundit/Arrestohet Ilir Meta

E fundit/Arrestohet Ilir Meta

Prokurori i emëruar nga SHBA paraqitet në vilën e Metës në Gjir të Lalzit. Ai në dorë mban një mandat ku shkruhet se Meta duhet të arrestohet për vjedhje. Prokurori mahnitet nga vila e Metës dhe nuk gjen dot dhomën ku është kreu i LSI, sepse kishte dhoma pafundësisht. Dhoma…

Ilir Meta na kujtojë se dikur kemi qenë në Opozitë! E po pra, nuk ka ndjesi më të madhe, kur Meta të dal në Opozitë. Atëherë, duhet të bëhet një festë kombëtare për të gjithë shqiptarët që janë vjedhur, u janë marrë lekët për të gjet një vend punë, që…

Ndocaj-dibranëve: më vjen keq, sepse keni deputet pa sy, pa veshë e pa gojë

Ndocaj-dibranëve: më vjen keq, sepse keni deputet pa sy, pa veshë e pa gojë

Deputeti Ndocaj mori pjesë në aktivitetin shkencor mbi Lurën! Ky aktivitet ishte i organizuar nga studiuesi Fatos Daci. Aktiviteti u mbajt në mjediset e Akademisë së Shkencave. Të pranishëm ishin intelektualë dibranë, profesorë, përfaqësues e studiues të trevës së Lurës. Deputeti Ndocaj theksojë: Lura edhe pse një vend i vogël…

Ndocaj: Kalaja është simbol qëndrese dhe jo vend motelesh

Ndocaj: Kalaja është simbol qëndrese dhe jo vend motelesh

Deklaratë: Kalaja është simbol qëndrese dhe jo vend motelesh Denoncoj me forcon dhënien me koncesion të Kalasë së Lezhës. Ky koncesion parashikon që brenda në Kala të ketë ndërtime dhe aktivitete si restorante dhe hotel. Kalaja e Lezhës ka vlera të jashtëzakonshme historike që datojnë që nga antikiteti. Dhunimi i…

Pas reformës, shqiptarët presin largimin e Metës nga koalicione dhe arrestime masive

Pas reformës, shqiptarët presin largimin e Metës nga koalicione dhe arrestime masive

Reforma në drejtësi ishte një sukses i jashtëzakonshëm i Shqipërisë, një punë e palodhshme e mikut tim Fatmir Xhafës dhe po ashtu edhe e ambasadorit Lu dhe ambasadores së BE! Fatmir Xhafa është një vlerë e jashtëzakonshme e PS, Parlamentit e po ashtu edhe e shkollës shqiptare të drejtësisë. Çdo…

Ish senatori amerikan DioGuardi i shkruan z. Ndocaj: Keni mbështetjen time në politikën tuaj e 4 Shtator do të jemi bashkë me 40 personalitete amerikane në lumturimin e Nënë Terezës dhe do të takohemi me Papën

Ish senatori amerikan DioGuardi i shkruan z. Ndocaj: Keni mbështetjen time në politikën tuaj e 4 Shtator do të jemi bashkë me 40 personalitete amerikane në lumturimin e Nënë Terezës dhe do të takohemi me Papën

Ish senatori amerikan DioGuardi i shkruan z. Ndocaj: Keni mbështetjen time në politikën tuaj e 4 Shtator do të jemi bashkë me 40 personalitete amerikane në lumturimin e Nënë Terezës dhe do të takohemi me PapënIsh senatori DioGuardi e falënderon deputetin Ndocaj për qëndrimet e tij kundër Erdoganit, sepse Erdogan,…

1 2 3