Doshi e Ndocaj sponsorizuan largimin e Metes nga Qeverisja

rama-meta-1-300x203
Sipas disa burimeve te sigurta Tom Doshi dhe Eduart Ndocaj kane sponsorizuar largimin e Metes dhe prishjen e koalicionit me LSI.
Deputeti Ndocaj qe ne fillim, menjehere pas realizimit te koalicionit Meta-Rama eshte shprehu kunder ketij koalicioni. Madje, Ndocaj jo vetem nuk e ka pranuar kete koalicion, por shume here e ka kritikuar dhe eshte konfliktuar edhe me Ramen duke e kritikuar, se i kishte dhene shume hapesire Metes e kishte lene ne harrese socialistet e vertete.
Madje, z. Ndocaj ne 2015 mbeshteti kandidatin e PD ne Lezhe e kete e bere per faktin, se PS kishte pranuar te rikandidonte perseri kandidatin e LSI, Viktor Tusha.
Z. Ndocaj shume here ka akuzuar kreret e PS qe kishin braktisur PS e Lezhes ne meshiren te fatit e kete e kishin bere duke favorizuar ne menyre te padrejte LSI.
Ndocaj tre vjet aktivitet politik i ka perqendruar duke goditur LSI e per prishjen e koalicionit.
Pas tre vjetesh mund te themi se eshte arritur objektivi i z. Ndocaj.
Po ashtu edhe Tom Doshi dihet tashme se cfare qendrimi ka per LSI.
Po ashtu dihet se Ndocaj e Doshi jo vetem jane miq te mire, por edhe kane te njejten qendrim politik per LSI.
Flitet se sot z. Ndocaj i ka dhuruar Rucit nje stilopas per lajmin e mire te prishjes de koalicionit.