Foto/ Shikoni superjahtin me 20 metra pishinë

superjahtiNjë koncept i ri për ndërtimin e jahteve të jep përshtypjen e një anije udhëtimesh, por nuk ofron asgjë përveçse luksit për t’u ndjerë njësh me detin.

Një “gropë” parashikohet të jetë në jahtin gjigant prej 100 metrash të gjatë,  ajo do lejojë pronarin dhe vizitorët e tjerë që të shikojë përtej ujit të kristaltë dhe të shijojnë skenën mahnitëse kudo qoftë, në Mesdhe apo Karaibe.

Pallati lundrues do të ketë një pishinë 20 metra të gjatë e cila do të jetë e rrethuar me një kopësht qetësues.

E në fakt kush nuk do të donte që të bënte një xhiro me këtë super jaht, e aq më tepër të ishte pronari i saj./TCh/